Jak szybko i dobrze zrobić oryginalną prezentację bez PowerPointa

Jak szybko i dobrze zrobić oryginalną prezentację bez PowerPointa

Opublikowano 7.07.2014 7:54 - 16


PowerPoint jaki jest każdy wie. Przynajmniej w moim kręgu zwrot “prezentacja w PowerPoint” od razu wieje nudą. Wiem, że da się w nim zrobić naprawdę fajne przedstawienie tematu, ale i tak dalej wieje nudą. Poza tym hej! Przecież jesteśmy internetowi! A internetowi mają lepiej (jak to pewien bank twierdzi). Prezentacje nie muszą być nudne, a tym narzędziem zadbamy o to:

slides.com

Bez tytułu

Narzędzie darmowe z pewnymi ograniczeniami – wszystkie prezentacje są publiczne i dostajemy tylko (albo aż) 250Mb w chmurze. Slides.com jest edytorem online biblioteki reveal-js, którą zmożemy pobrać z githuba autora na licencji MIT.

Z racji, że lubuję się w ładnych interfejsach to od samego startu jestem już tym narzędziem kupiony. Poza wyglądem dostajemy szereg funkcji do edycji prezentacji. Nie jest ich aż tak dużo jak w tytułowym PowerPoincie, ale całkowicie wystarczają. Tym co mnie najbardziej przyciągnęło do tej biblioteki są animacje przejść między slajdami, piękne w swojej prostocie. Pozwolą prelegentowi utrzymać większe skupienie swojej widowni ponieważ slajdy nie muszą się zmieniać w ten sam sposób i w tym samym kierunku – możemy osiągnąć wrażenie 3D. Nawigacja odbywa się przy pomocy strzałek na klawiaturze lub po kliku na strzałki w prawym dolnym rogu ekranu. Mamy też możliwość nawigowania po prezentacji zdalnie z dowolnego urządzenia z dotykowym ekranem.

Jedyny mankament jaki znalazłem to brak polskich znaków w bazowym foncie jaki jest dołączany do nagłówków prezentacji, ale to nie problem ponieważ nawet przez edytor online mamy dostęp do kodu HTML, w którym fonta możemy zmienić. Dzięki temu, że prezentacja jest w zapisana w HTMLu możemy dodawać filmy, pdfy oraz modyfikować ją na wszelkie sposoby.

Opcji pobrania mamy kilka:

  • pobranie biblioteki
  • pobranie biblioteki i naszej prezentacji
  • pobranie samej prezentacji w HTMLu

Tutaj znajdziecie przykładową prezentację, której przygotowanie zajęło jakieś 300 sekund, z czego większość to było latanie między zakładkami za linkami:)

 

Wieści z Rozładowani.pl