Watch Dogs: Legion nie będzie już rozwijane. Twórcy poinformowali o ostatniej zawartości, którą otrzymają gracze.

Po zaledwie kilkunastu miesiącach od premiery Ubisoft kończy wsparcie dla najnowszej części Watch Dogs. Rozczaruje to z pewnością entuzjastów produkcji, która wraz z aktualizacjami wchodziła na właściwe tory. Twórcy postanowili jednak, że jest to odpowiedni moment, by porzucić Watch Dogs: Legion.

Watch Dogs: Legion ukazało się 29 października 2020 roku i miało przynieść rewolucję w branży gier. Koncept był wręcz fantastyczny – rozgrywka miała się opierać na rekrutowaniu nowych postaci do hakerskiej organizacji DedSec, by sprzeciwiać się wykorzystywaniu danych osobowych w nieodpowiedni sposób. Wyjątkowość tego pomysłu polega na tym, że zwerbować można było każdego mieszkańca Londynu, w którym toczyła się akcja.

R E K L A M A

Koniec wsparcia dla Watch Dogs: Legion

Ubisoft obiecywał prawdziwy przełom, ale szybko okazało się, że póki co takie założenie jest niemożliwe do zrealizowania. Wprawdzie liczba 9 milionów unikalnych mieszkańców miasta i ogromna ilość nagranych kwestii dialogowych zachęcała na papierze, ale w praktyce wyglądało to tak, jak można się było tego spodziewać – interakcje z postaciami były mocno niedopracowane i często nie miały sensu.

W połączeniu z problemami technicznymi sprawiło to, że Watch Dogs: Legion szybko traciło na popularności.

Nie pomógł fakt, że twórcy, zamiast skupiać się na dodatkowej zawartości musieli miesiącami łatać błędy. Mimo tego, w ciągu wspomnianych 15 miesięcy pojawiło się całkiem sporo dodatków do gry.

Watch Dogs: Legion nie wykorzystało swojego potencjału

Watch Dogs: Legion oferuje obecnie rozwinięty tryb online, dostępny jest duży dodatek Bloodline, w którym powracają znani z poprzednich części bohaterowie, a Ubisoft przygotował też specjalną misję we współpracy z Netflixem, która na wzór popularnego Domu z Papieru pozwala przeprowadzić napad na Bank Anglii.

Niedawna aktualizacja 5.6 była ostatnim updatem Watch Dogs: Legion. Ruszył już ostatni, piąty sezon trybu sieciowego. Nie oznacza to, że po jego zakończeniu serwery zostaną wyłączone. W dalszej kolejności powtarzane będą poprzednie sezony. Nie otrzymamy już jednak żadnych dodatków ani drobnej zawartości.

Mimo całkiem sporej ilości aktualizacji Watch Dogs: Legion szkoda, że rozwój dla tej gry zakończył się już teraz. Można jednak liczyć, że Ubisoft skupi się teraz mocniej na swoich innych produkcjach. Niedługo ukaże się ogromny dodatek do Assassin’s Creed: Valhalla zatytułowany Świt Ragnaroku, a nic nie wskazuje, by miał on zakończyć rozwój najnowszej części gier o asasynach.


Posłuchaj nas!