Ten ranking rzadko kiedy aż tak dynamicznie się zmieniał. W sumie to dalej jest to „betonowe” towarzystwo, które trzyma się kurczowo swoich pozycji. Poza wyjątkami, a jednym z nich jest niewątpliwie Elon Musk. Stał się właśnie najbogatszym człowiekiem na Ziemi.

Zaledwie miesiąc temu pisałem o tym, że szef Tesli wskoczył na drugą pozycję rankingu. Nieznacznie wyprzedził wtedy Billa Gatesa (posiadając 128 mld dolarów majątku), a przed nim z dość dużą, jakby się mogło wydawać przewagą, znajdował się tylko Jeff Bezos (182 mld). Różnica spora, eksperci oczekiwali, że sporo czasu zajmie Elonowi dogonienie szefa Amazona. Jeśli jednak ktoś ma bić rekordy w tej „dyscyplinie”, to może to być tylko i wyłącznie Musk.

Elon Musk najbogatszym człowiekiem na świecie

Błyskawiczny awans Elona Muska to zasługa szybujących na amerykańskiej giełdzie akcji Tesli. Co więcej – nie zanosi się, aby akcje miały tanieć przez długi czas. Chociaż w tej branży niczego nie można być pewnym. E-mobilność to jednak przyszłość i bez wątpienia Elon długo nie odda pierwszego miejsca w tymże rankingu. Jego majątek jest teraz szacowany na 195 miliardów dolarów, to więcej o ponad 60 mld niż miesiąc temu…

Elon Musk nie byłby sobą, gdyby nie skomentował tego „wydarzenia” we właściwy dla siebie sposób:

Nowy ranking tylko pokazuje, jak dynamicznie rozwija się miliarder, a warto zaznaczyć, że ciągle jest uważany (i słusznie) za młodą personę w tym gronie. Szef Tesli i SpaceX dopiero w tym roku kończy 50 lat, a już zafundował sobie niezły prezent z okazji okrągłych urodzin.