Marzy Ci się szybkie zasypianie? Te aplikacje na pewno Ci w tym pomogą

Marzy Ci się szybkie zasypianie? Te aplikacje na pewno Ci w tym pomogą

Opublikowano 6.02.2020 7:51 -


Niemal każdego dnia wykorzystujemy swojego smartfona do tego, by wstać rano z łóżka. Znienawidzony dźwięk budzika wyrywa nas z „głębokiego” snu, zmęczeni udajemy się do pracy, gdzie przez większość czasu marzymy o powrocie do łóżka. Kiedy nadchodzi pora wieczorna, wreszcie wczołgujemy się pod ciepłą kołdrę, wtulamy głowę w poduszkę i… NIC? Szybkie zasypianie nie jest łatwe i wiele osób ma z nim problem. A co gdyby tak do zasypiania również wykorzystać telefon?

Nie chodzi tu o oglądanie ulubionego serialu do momentu, aż zaśnie się z telefonem w ręce. Żyjemy w świecie technologii, która daje nam wiele możliwości rozwiązywania codziennych problemów, w tym także tych związanych ze snem. Zbyt wiele osób boryka się z trudnością zasypiania, dlatego postanowiłam w jednym miejscu zebrać wiele aplikacji, które pomogą się rozluźnić oraz zasnąć.

aplikacje, które gwarantują szybkie zasypianie

Wszystkie propozycje możecie znaleźć w Sklepie Play, a część z nich również w App Store. Abyście mogli bezproblemowo przespać najbliższą noc, pod krótkimi opisami aplikacji znajdziecie bezpośrednie linki do instalacji. No to zaczynamy!

1. calm

Aplikacja ta obejmuje wiele sposobów na odprężenie się – w tym między innymi medytację czy uważność. Prosty interfejs pozwala użytkownikowi wybrać jedną z dostępnych opcji usypiania. Mnie najbardziej zaciekawiły opowieści o śnie, które zostały tak napisane, by wciągnąć do krainy pełnej spokoju i relaksu. Większość z nich wymaga płatnej subskrypcji, jednak darmowa część jest równie interesująca.

calmszybkie zasypianie

Jedno opowiadanie trwa około 25 minut, co w zupełności powinno pozwolić szybko zasnąć.

Do pobrania: Android, iOS

2. tide

Można powiedzieć, że Tide to szafa grająca, pełna czystych i naturalnych dźwięków. Pomaga w zasypianiu, skupieniu się oraz medytacji, więc nawet jeśli nie wystarczy, by zapewnić Ci szybkie zasypianie, warto ją wziąć pod uwagę przy innych czynnościach relaksujących. W bazie dźwięków można znaleźć: szum oceanu, padający deszcz czy nawet rysowanie ołówkiem. W tym przypadku również część jest dostępna całkowicie za darmo, a część objęta płatną subskrypcją.

szybkie zasypianietide

Sam wygląd aplikacji działa wyciszająco.

Do pobrania: Android, iOS

3. brain.fm

Najciekawsze w tej aplikacji jest to, że podobno jej muzyka pozwala zasnąć, co zostało udowodnione naukowo. Nie mam co do tego pewności, jednak możliwość wyboru różnych rodzajów dźwięków na pewno ma jakiś wpływ na mózg. Pierwsze 5 sesji jest zupełnie za darmo, a przy następnych niestety trzeba zdecydować się na płatną subskrypcję.

szybkie zasypianieszybkie zasypianiebrain fm

Tak żywa kolorystyka na pewno nie działa na użytkownika usypiająco.

Do pobrania: Android, iOS

4. relax melodies

Muszę przyznać, że jest to jedna z niewielu tak świetnie zaprojektowanych aplikacji. Interfejs już na samym początku przedstawia pełne możliwości i dostępne do wyboru dźwięki. Poza tym można również wybrać historie senne bądź nawet skorzystać z kilku porad odnośnie oddychania. Większość rzeczy wymaga wykupienia abonamentu, jednak aplikacja ma tak szeroką bibliotekę, że szybkie zasypianie jest możliwe nawet dzięki podstawowej wersji.

szybkie zasypianiehistorie usypiające
szybkie zasypianierelax melodies

Czyż nie wygląda cudnie?

Do pobrania: Android, iOS

5. sleep sounds

Ostatni program wyróżnia się przede wszystkim prostotą. Jak sama nazwa mówi, w aplikacji można znaleźć usypiające dźwięki – od najpopularniejszych do tych niestandardowych. Użytkownik może nawet tworzyć własne miksy dźwięków. Warto podkreślić, że jest to jedyna spośród wymienionych aplikacji, która posiada interfejs w języku polskim i nie wymaga wykupowania wersji premium! Jedynym minusem są pojawiające się co jakiś czas reklamy, które jednak nie przeszkadzają w samym zasypianiu.

szybkie zasypianiesleep sounds

Do pobrania: Android

Jeśli szybkie zasypianie stanowi dla Was problem, koniecznie wypróbujcie którąś z wymienionych aplikacji.

Wieści z Rozładowani.pl