Prędkość determinuje teraźniejszość – trudno nie zgodzić się z tym stwierdzeniem, biorąc pod uwagę tempo naszego życia. Szybkość obecna jest wszędzie – praca, uczelnia, dom. Terminy gonią jak wściekłe, szef stuka w zegarek. W związku z tym pragniemy, aby innowacyjna technologia dotrzymywała nam kroku.

Aktualnie nie wyobrażamy sobie życia bez Internetu czy inteligentnych urządzeń. Szybki internet stacjonarny powinien być naszym codziennym pomocnikiem, wyznacznikiem prędkości. Na co zwrócić uwagę przy wyborze tego najlepszego? Poszukujesz idealnego rozwiązania do firmy, domu, a może jesteś przedstawicielem instytucji państwowej? Odpowiadając na potrzeby różnych klientów, stworzyliśmy poradnik, dzięki któremu każdy znajdzie coś dla siebie.

Najpierw przeprowadź test Internetu

Zanim zdecydujesz się na wybór jakiejkolwiek oferty, powinieneś przeprowadzić Speed Test Internetu. Zapytasz pewnie dlaczego? Otóż test prędkości odpowie na najważniejsze pytanie – czy prędkość, z której aktualnie korzystasz, jest wystarczająca, czy wręcz przeciwnie? Jest to wyznacznik, dzięki któremu spersonalizujesz wymagania i zamkniesz się w konkretnym kręgu poszukiwań.

R E K L A M A

Informacyjne światło w domu

Czy wiesz, że największa polska sieć światłowodowa należy do Orange Polska? Co więcej, wynosi ona ponad 82 000 km, co jest imponującym wynikiem. Przechodząc do spraw technicznych – światłowód to najnowocześniejszy sposób przesyłu danych. Otóż informacja przenoszona jest przy pomocy… światła! Oznacza to, że połączenie ze światem jest ultraszybkie i niezawodne. Wcześniejsza bolączka wielu domowników i użytkowników Internetu polegała na tym, iż w ciągu dnia były chwile, w których trakcie nie dało korzystać się z łącza. Wynikało to z faktu, iż w jednym momencie z sieci korzystało wiele osób mieszkających w pobliżu, co powodowało przeciążenia. Światłowód zrywa z tymi ograniczeniami, zwiększając swoją prędkość i możliwości. Przy okazji, jeśli decydujesz się na bardzo wysoką szybkość, powinieneś sprawdzić jakość swojego laptopa. Te starsze, o słabszej karcie sieciowej, nie obsłużą prędkości większej od 250Mb/s. Światłowód sprawdzi się w Twoim domu, jeśli pobierasz duże pliki, grasz online, posiadasz wiele urządzeń technologicznych. Jest idealnym rozwiązaniem dla Ciebie, jeśli kochasz szybkie działanie! Więcej na temat oferty Orange dla klientów indywidualnych przeczytasz tutaj: https://www.orange.pl/internet_stacjonarny_indywidualny.phtml.

Światłowód codziennym gościem w małej firmie

Jeśli jesteś właścicielem małej, ale prężnie rozwijającej się firmy, światłowód jest niezastąpionym pomocnikiem. Wiesz, jak ważne jest niezawodne działanie. Nie możesz pozwolić sobie na opóźnienia w korespondencji, dostarczaniu wiadomości, transmisji danych. Poza tym wiemy, że liczy się stabilność działania, a przede wszystkim bezpieczeństwo! Testowaliśmy ultraszybki światłowód, który zapewnia transmisję danych na wysokim poziomie. Dokument PDF o wielkości 5 MB ściągniesz w ciągu zaledwie 0,1 s, czyli tyle, ile wynosi mgnienie oka. Co więcej, film instruktażowy o rozmiarze 1,5 GB pobierzesz w zaledwie 40 sekund. Kto by pomyślał? Pamiętasz te czasy, gdy włączało się komputer z samego rana, aby po południu cieszyć się wszystkimi pobranymi plikami? My pamiętamy! Technologia jednak poszła naprzód, pozwalając na dodatkowe zabezpieczenia. Oznacza to, że światłowód oferuje wysyłanie i odbieranie danych, dzięki automatycznym kopiom archiwizacji i bezpieczeństwa. Ponadto, szybki Internet stacjonarny odznacza się wysokiej jakości stabilnością. Pobierając plik, nie musisz martwić się o zerwanie łącza czy nagłym zwolnieniu prędkości. Dlatego światłowód sprawdzi się w wielu miejscach – kawiarniach, gabinetach stomatologicznych czy firmach z gospodarką magazynową.

Stabilność i komfort pracy w dużym przedsiębiorstwie

Każde opóźnienie w firmie oznacza straty – czasu lub pieniędzy (choć wedle znanego przysłowia – to to samo). Nie warto się na to narażać. Możemy pokusić się o stwierdzenie, że wszystko, co teraz wykonujemy, potrzebuje połączenia z Internetem. Korespondencje mailowe, transakcje bankowe, wprowadzanie dokumentów, realizowanie zamówień dla klientów to tylko kilka przykładów, dzięki którym możemy mówić o rozwoju przedsiębiorstwa. Niezawodność łącza i stabilność pracy zapewnia światłowód. Dobrze prosperującym, dużym firmom polecamy Internet 600/60 Mb/s. Dlaczego? Ponieważ pozwala on na korzystanie z wielu urządzeń w tym samym momencie, bez utraty szybkości i jakości połączeń. Oznacza to, że pracownicy mogą używać smartfonów, dysków sieciowych, telewizorów, komputerów stacjonarnych, drukarek czy laptopów – w tym samym czasie! To samo dotyczy odwiedzających przedsiębiorstwo kontrahentów czy klientów. Dzięki bezprzewodowej sieci WiFi mają możliwość na szybkie i bezproblemowe podłączenie się do Internetu, sprawdzenie maili, czy międzynarodową rozmowę.

Niezawodne działanie urzędu miasta w trosce o lepszą jakość życia mieszkańców

Internet nie ogranicza się tylko do domów, małych firm czy dużych przedsiębiorstw. Dzięki innowacyjnym i spersonalizowanym możliwościom stał się odpowiednim rozwiązaniem, które z powodzeniem wdrażane jest do instytucji państwowych, w tym urzędów miasta. Otóż mieszkańcy stają się coraz bardziej wymagający, jeśli chodzi o działanie wszelkich placówek. Sprawy chcą załatwiać szybko i od tzw. ręki. Nie mają czasu, spieszą się, dlatego też wychodząc im naprzeciw, urzędy starają się zerwać z wszelkimi staromodnymi stereotypami – zarówno w kwetsii personelu, sprzętu, jak i Internetu. Orange oferuje nie tylko szybki Internet, ale również zaawansowane systemy technologiczne, podnoszące efektywność danej placówki. W ten oto sposób usługa Data Center pozwala na bezpieczne i bezawaryjne przechowywanie danych, a Wirtualna Centrala Orange, ułatwia zarządzanie połączeniami głosowymi w instytucji państwowej. Ponadto, w ofercie pojawiła się zintegrowana platforma obsługi klientów, którzy wykorzystują zróżnicowane kanały komunikacji. Podążając ścieżką rozwoju, Orange zapewnia system informacji w przestrzeni publicznej, tablice multimedialne, czy budowę punktów dostępowych do Internetu. Urząd miasta powinien działać niezawodnie, w związku z tym szybki Internet stacjonarny to dopiero początek drogi, dzięki której można podjąć efektywny dialog z mieszkańcami miasta.


Posłuchaj nas!