Szybka ładowarka do iPhone 9 na USB-C to fakt
Szybka ładowarka do iPhone 9 na USB-C to fakt

Opublikowano 5.07.2018 9:53 -


Wszystko wskazuje, że nareszcie użytkownicy iPhone-ów będą mogli skorzystać z szybkiego ładowania bez konieczności kupowania osobnych akcesoriów za dodatkową opłatą. Najnowsze pogłoski i oraz modele CAD sugerują, że Apple może planować dodanie 18-watowej ładowarki USB-C i kabla Lightning-USB-C do zestawu z najnowszymi urządzeniami z systemem iOS.

Nowe zdjęcia dostarczone przez Chongdiantou (poprzez Mac Otakara) pokazują wygląd najnowszego prototypu ładowarki Apple. Jej konstrukcja jest zasadniczo zgodna z poprzednimi renderingami i ma kompaktową obudowę, porównywalną do znanej nam dobrze 5-watowej ładowarki firmy Apple.

Muszę przyznać, że design nie jest specjalnie wyszukany i wygląda jak każda inna chińska ładowarka. Mam nadzieje, że końcowy produkt pochwali się bardziej wyszukanym kształtem, jak na akcesoria Apple przystało.

Opisy znajdujące się na  ładowarce nieznacznie różnią się od typowych oznaczeń Apple, ale zawiera model zgodny ze schematem numerowania urządzeń przez Apple -  A1720. Poza tym możemy odczytać parametry ładowarki - do 5 V przy 3 A (15 W) lub 9 V przy 2 A (18 W).

Wiele się mówi o najnowszych akcesoriach Apple w ostatnim czasie. Po pierwszych zdjęciach kabli Lightning do USB-C przyszła pora na samą ładowarkę. Wynika to z próśb użytkowników Apple, aby ładowarka dostarczana do zestawu dogoniła samo urządzenie, umożliwiając szybkie ładowanie. Może się niestety okazać, że cały czas mówimy i oglądamy akcesoria do iPada, gdzie zawsze dołączane były ładowarki mocniejsze o ok 10-12W.