O realme GT było głośno po globalnej premierze, bo jest to świetnie zapowiadający się niedrogi smartfon dla wymagających. Wymagających szczególnie wydajności, bo napędzany jest przez Snapdragona 888, ale i reszta podzespołów nie jest niczego sobie. Potem ucichło, a my wyczekiwaliśmy informacji czy i kiedy trafi do Polski. No i stało się!

Już dłuższy czas realme nie miało w Polsce porządnego (pod kątem wydajności) smartfonu – ostatnie dostępne to X50 Pro ze Snapdragon 865. Czas zatem najwyższy na aktualizację portfolio i utarcie nosa Xiaomi Mi11 oraz Mi11i, a nawet Samsungowi S21. Czy to się uda, już niedługo się przekonamy.

Doniesienia

Wczoraj ktoś dostarczył dokument certyfikacyjny na teren Europy dla realme RMX2202. Taka certyfikacja to tak naprawdę paszport dla telefonu, który pozwoli mu zaistnieć na danym rynku. Oznacza to, że realme RMX2202 już jest gdzieś w Europie i czeka na premierę. Na pewno mowa o kodowej nazwie realme GT, ale nie wiadomo jeszcze, czy specyfikacja na nasz kontynent będzie 1:1 z wersją chińską.

R E K L A M A

Kolejnym, i to dobitnym, doniesieniem jest zaplanowane wydarzenie na 3 czerwca o 11:00. Hasło głosi „Jaki jest flagowy model 5G dla generacji Z?”. Jako że realme ma tylko realme GT, sprawa wydaje się wręcz oczywista. Można zatem otwarcie powiedzieć, że już za kilka dni zobaczymy najtańszego (prawdopodobnie) smartfona ze Snapdragonem 888.

realme GT

Po krótce, dla niewtajemniczonych – realme GT to flagowiec realme, który napędzany jest przez Snapdragon 888 i 8 albo 12GB pamięci RAM. Z frontu zobaczymy stosunkowo niewielki, ale świetnej jakości, wyświetlacz AMOLED o odświeżaniu 120Hz. Jakby tego było mało, będzie bateria 4500 mAh z ładowaniem 65W. Jak widać, będzie na czym pograć.

Realme GT 1

Aparaty już takiego show nie robią jak reszta specyfikacji, ale nie jest źle. Otrzymamy matrycę główną 64 Mpx oraz szerokokątną 8 Mpx. Jest to średniopółkowy zestaw matryc, który spokojnie da radę do klasycznego robienia zdjęć.

Całość została wyceniona na rynku azjatyckim na trochę poniżej 2000 zł, jaka będzie Polska cena? Zobaczymy już wkrótce.


Posłuchaj nas!