Szukasz pracy? Bot pomoże Ci ją znaleźć

Opublikowano 7.09.2017 11:31 Aktualizacja: 7.09.2017 11:32 - 1


Każdy, kto kiedykolwiek szukał pracy, wie, że to niełatwe i mozolne zadanie. Setki przewertowanych
ogłoszeń, mnóstwo rozesłanych CV i wiele rozmów kwalifikacyjnych, podczas których nieraz okazuje
się, że oczekiwaliśmy zupełnie innego stanowiska na lepszych warunkach.

A co gdyby skrócić ten proces do jednej rozmowy na Messengerze? No byłoby cudownie! Czy na pewno? Możemy się o tym łatwo przekonać. Polska firma, Emplocity stworzyła bota, który wyręczy nas w szukaniu ofert pracy. Wystarczy zaczepić go na Messengerze i odpowiedzieć na kilka pytań, między innymi o doświadczenie zawodowe, umiejętności, rodzaj umowy czy oczekiwane
wynagrodzenie. Po uzyskaniu wszystkich informacji bot tworzy nasz profil zawodowy, wyszukuje odpowiednich pracodawców i przedstawia dopasowane do nas oferty pracy – przy czym nie są to typowe ogłoszenia, które bez problemu możemy znaleźć samodzielnie, a konkretne zaproszenia na rozmowę kwalifikacyjną.

Krzysztof Sobczak, CEO Emplocity:

- Jesteśmy pierwszymi w Polsce i na świecie twórcami bota, który wspiera ludzi w szukaniu pracy. Wpisujemy się w najnowsze trendy Internet 4.0 – takie jak sztuczna inteligencja, automatyzacja czy wirtualna rzeczywistość. Jesteśmy przekonani, że wbrew popularnym opiniom sztuczna inteligencja nie zabierze pracy ludziom, lecz wyręczy rekruterów w tych najbardziej żmudnych czynnościach i pozwoli zaoszczędzić czas kandydatom, wyręczając ich w szukaniu ofert pracy, przesyłając gotowe zaproszenia na spotkania kwalifikacyjne.

bot2

Bot, kontaktując się z potencjalnym pracodawcą, nie podaje mu danych osobowych kandydata, lecz anonimowo przedstawia jego umiejętność, doświadczenie i oczekiwania. Personalia są ujawniane dopiero wtedy, gdy rekruter zdecyduje się na przeprowadzenie rozmowy kwalifikacyjnej.

- Chcemy, aby bot Emplocity towarzyszył naszym użytkownikom przez lata, podsuwając nowe możliwości rozwoju zawodowego czy zdobywania nowych umiejętności. Jego rola zdecydowanie nie kończy się etapie znalezienia pracy - mówi Arkadiusz Talun, twórca algorytmu bota Emplocity.

Z serwisu Emplocity możemy skorzystać również w tradycyjny sposób – poprzez zalogowanie się na stronie i wypełnienie formularza, jednak myślę, że z botem wszystko pójdzie dużo łatwiej i szybciej.


Autorką artykułu jest Justyna Smoleńska.

Wieści z Rozładowani.pl