Szukasz nowej czcionki dla swojej strony? Z tym narzędziem będzie to bardzo wygodne

Szukasz nowej czcionki dla swojej strony? Z tym narzędziem będzie to bardzo wygodne

Opublikowano 15.08.2013 10:38 -


Wiele się zmieniło na przestrzeni ostatnich lat w technologii WWW. Nowa specyfikacja HTML5, praktycznie eliminująca niegdyś bardzo popularnej technologii flash, nowe style arkuszy kaskadowych. Dodając do tego wszystkie pięknie skrojony font, mamy stronę nowoczesną i bardzo przyzwoitą stronę. Z doświadczenia jednak wiem, że wybór odpowiedniej czcionki na stronę czy do konkretnej sekcji strony może być bardzo problematyczny. Dlaczego?

Powód jest bardzo prozaiczny, gdyż by ocenić czcionkę, to czy się stylistycznie nadaje – trzeba zwyczajnie ją podpiąć do strony. Kopiowanie kodu z Google Fonts i edytowanie styli CSS może nie jest aż tak wielkim problemem, ale kiedy czcionek mamy kilka lub kilkanaście do przetestowania – staje się to mało wygodne. Na szczęście kreatywni ludzie wymyślili bardzo proste narzędzie o nazwie TypeWonder.

Zadaniem tego serwisu jest zaprezentowanie wybranej czcionki i symulacja jej użycia na wybranej stronie. Krok po kroku? Podajemy nazwę naszego serwisu, następnie wyświetlają się czcionki do dyspozycji, po których wybraniu zostaną one uruchomione w ramach wcześniej podanej strony WWW. To jednak nie wszystko – kiedy już zdecydujemy się na konkretny krój wystarczy wyświetlić kody do pobrania i umieszczenia na własnej stronie. Proste, przejrzyste i cholernie wygodne.

Wieści z Rozładowani.pl