Szukasz inspiracji na projekt do portfolio? Sprawdź fakeclients.com

Szukasz inspiracji na projekt do portfolio? Sprawdź fakeclients.com

Opublikowano 4.09.2019 11:27 -


Każdy, kto zaczyna swoją karierę w branży kreatywnej, ma pewien problem na początku. Naprawdę na początku — pierwszy projekt? Skąd go wziąć? W jaki sposób zacząć budować swoje portfolio?

Czy zacząć od odtwarzania tutoriali? Czy iść na praktyki bądź staż? Może samemu coś wymyślić? Metod jest wiele. Dziś chciałbym podpowiedzieć kolejną.

Nie od dziś wiadomo, że najbardziej ceni się autorskie rozwiązania. Mogę się wypowiedzieć na temat szeroko pojętego designu w IT, ponieważ to tutaj właśnie sam mam największe doświadczenie. Miałem również przyjemność przeprowadzić już kilkadziesiąt rozmów rekrutacyjnych.

Bardzo ważnym dla mnie jest poznać proces tworzenia/myślenia kandydata, który przychodzi do mnie na rozmowę. Podczas pracy odtwórczej, no cóż, nie będzie on zbyt spektakularny. Jeśli natomiast chodzi o dołożenie sobie do portfolio czegoś, co pasowałoby do hashtagu #wymyślcośsam to bardzo często następuje zadanie sobie pytania Ale co? I to jest pewnego rodzaju problem.

Od roku jestem mentorem na studiach UX Design na Katowickim SWPS. Pomimo że miałem dopiero (aż?) okazję pomagać dwóm grupom, to kilka razy pojawiło się już pytanie o to, jak rozwijać swoje umiejętności dalej, jak budować portfolio, jak skillować.

I dziś chciałem przedstawić całkiem prosty, mogący okazać się przydatnym portal fakeclients.com, pozwalający nam (w wersji darmowej) wygenerować krótki brief od klienta w kilku kategoriach:

  • Logo design
  • Web design
  • Graphic design
  • Illustration
  • UX design (beta)
  • UI design (soon)
  • Writing (soon)

Serwis zachęca do dzielenia się swoimi pracami poprzez sekcję feedback. Wrzucamy tutaj brief, jaki dostaliśmy oraz naszą pracę, która może być komentowana poprzez innych użytkowników.

Jest też wersja pro, dzięki której nie będą się nam wyświetlały reklamy, briefy będą dłuższe i częściowo generowane przez AI. Obstawiam po prostu większą bazę scenariuszy, w których będzie wymieniany kawałek tekstu, czyli bardziej Random Inteligence RI (wymyśliłem to teraz). Dostaniemy również odznakę wyświetlaną w sekcji feedback oraz możliwość włączenia dark mode. Ceny to lifetime 75$, Yearly 3$ za miesiąc lub monthly 5$.

Wieści z Rozładowani.pl