Szukamy Social Media Ninja i dwóch redaktorów do DailyWeb!

Opublikowano 26.01.2020 19:40 Aktualizacja: 26.01.2020 19:41 -


Do DailyWeb cały czas i systematycznie szukamy nowych ludzi. To ogłoszenie, to żadna nowość, a raczej drobne sprostowanie w przypadku osoby, która miałaby się zająć naszymi fejsbukami, Twitterami czy Instagramami.

Ogłoszenie opublikowałem kilka dni temu i nawet pojawiło się sporo zgłoszeń. W zasadzie było ich ponad 20, także zainteresowanie bardzo cieszy! Niestety większość z nich musieliśmy wyciąć od razu, bo niestety na pół etatu nie możemy zaproponować 5000zł netto, ba, nawet połowy z tego nie możemy zaproponować.

Mamy już kilka osób na naszej krótkiej liście,  zarówno redaktorów jak i speców od serwisów społecznościowych, więc to ogłoszenie to właściwie ostatni dzwonek, by się zgłosić. W okolicy czwartku chcemy zamknąć przyjmowanie zgłoszeń i skontaktowanie się z wybranymi osobami.

Szukamy Social Media Ninja

Postanowiłem odświeżyć nasze ogłoszenie, dlatego że poprzednim razem szukaliśmy kombinacji Social Media Ninja z osobą, która zna się na optymalizacji tekstów pod SEO. Chciałbym podkreślić, że rezygnujemy z tego pomysłu łączenia obu ról, dlatego jeśli aspekty SEO Cię ograniczały, możesz podesłać się do nas niezwłocznie.

W praktyce liczymy na zarządzanie publikacjami artykułów na naszych społecznościówkach, budowanie zaangażowanej społeczności tematami/postami nie tylko związanych z opublikowanymi artykułami. Chcemy, by nasze media społecznościowe były ciekawe i budowały nasz wizerunek. Chcemy, by taka osoba od samego zera stworzyła całą strategię naszej obecności, we wspomnianych serwisach i konsekwentnie ją egzekwowała.

Nacisk kładziemy na Twittera, Instagrama i Facebooka, dokładnie w tej kolejności. Zależy nam na osobie z dużym poczuciem humoru i jeszcze większym dystansem. Nie chcemy być postrzegani jako poważna i nudna inicjatywa, a bardziej jako grupa ludzi o tych samych zainteresowaniach, którzy po godzinach robią to, co naprawdę lubią. Bardzo ważnym aspektem jest znajomość branży tech, bo bez tego trudno będzie śmieszkować ;-)

Chciałbym także podkreślić, że idealnym kandydatem będzie freelancer, który ogarnia innych klientów i wziąłby nas pod skrzydła. Dlaczego? Otóż przewidujemy dzienne zaangażowanie w ramach czasowych połowy etatu, ale nie chcemy nikogo od godziny 8 do 12, a raczej dostępnego i wrzucającego treści przez długość dnia. Oczywiście w określonych wspólnie godzinach lub też elastycznie, poświęcając na to po kilkanaście minut per wrzutka. Zadaniem tej osoby będzie budowa zaangażowania poprzez kilka wrzutek niezwiązanych z wpisami, ale takze publikowanie linków do opublikowanych już artykułów.

Ponadto zapis z poprzedniego ogłoszenia pozostaje niezmienny:

By być z Wami super uczciwy, muszę zaznaczyć, że jak zwykle ogromnym priorytetem jest dla nas stawka i wcale nie ukrywam, że wybierzemy do rozpatrzenia najtańsze oferty. Oczywiście rozwijamy się bardzo sprawnie, więc docelowo na pewno każdy będzie zadowolony. A do zaoferowania mamy sporo benefitów pozapłacowych... i nie są to owocowe wtorki, a raczej świetna atmosfera, dostęp do świetnych sprzętów, wyjazdy ;-)

DAILYWEB SZUKA SOCIAL MEDIA NINJA

Obowiązki:

 • aktywne budowanie społeczności i zaangażowania w portalach społecznościowych DailyWeb (Twitter, Instagram, fanpage na FB + grupa), a także na fanpage Rozladowani.pl
 • zarządzanie profilami DailyWeb regularne publikowanie contentu (gotowych artykułów 5-10 dziennie) + treści niezwiązane z artykułami w mediach społecznościowych
 • opracowanie strategii komunikacji i aktywne wspieranie działań promocyjnych naszego serwisu

Wymagania:

 • Minimum doświadczenia w prowadzeniu portali społecznościowych
 • Znajomość narzędzi wspomagających prace z serwisami społecznościowymi (Canva, Hootsuite, Brand24 etc.)

Oferujemy:

 • pół etatu (preferowane B2B, UoD)
 • praca w pełni zdalna i elastyczna godzinowo
 • dostęp do technologii naszych partnerów
 • doskonałą atmosferę w zespole
 • możliwości podróżowania na imprezy branżowe (IFA, MWC itp.)

  Imię i nazwisko (wymagane)

  Adres email (wymagane)

  Twoje doświadczenie w prowadzeniu profilów Social Media (opisz)

  Twoja stawka miesięcznie na pół etatu (netto, na rękę)

  Czy wystawiasz FV?

  Twoje CV

  Uwagi?


  Szukamy dwóch redaktorów

  Wymagania co do redaktorów nie zmieniają się. Jeśli masz lekkie pióro, sprawnie poruszasz się w świecie technologii, śledzisz trendy i rozglądasz się za dodatkowym zajęciem, koniecznie musisz się do nas zgłosić!

  Szukamy osób, które będą dowozić minimum trzy artykuły w tygodniu. Oczywiście,  jeśli Twoja dostępność jest na poziomie Przemka czy Mariki i chcesz dowozić taką ilość tekstów pojedynczego dnia, to jeszcze lepiej dla nas.

  Płacimy symbolicznie za teksty, prawdziwe pieniądze pojawiają się za komercyjne współprace. Ponadto oczywiście oferujemy tony gadżetów do testów, czy chociażby udziały w targach, w pełni pokrywając koszt takich eskapad!

  Szukamy pasjonatów, ludzi żyjących technologią, jak i my. Gwarantuję, że redakcyjna atmosfera i możliwości rozwoju są naprawdę przyzwoite. Nie ukierunkowujemy się na konkretne kategorie, czy obszary, w których dwójka nowych redaktorów miałaby pisać, choć mamy kilka tematycznych faworytów. Jeśli czujesz, że to jest ten moment, to zapraszamy do zgłaszania się poprzez formularz poniżej.

   Imię i nazwisko (wymagane)

   Adres email (wymagane)

   Wybierz obszar(y), o których głównie chciałbyś u nas pisać

   Wymień swoje pozostałe zainteresowania

   Lekkie pióro jest kluczowe. Czy masz jakiekolwiek doświadczenie w pisaniu (napisz coś więcej)?

   Uwagi?

   Wieści z Rozładowani.pl