Do prowadzenia firmy wystarczy telefon. Moja żona jest tego idealnym przykładem. Od ponad 2 lat 90% zadań ogarnia z poziomu telefonu. Przyszedł czas na wymianę. Lepiej Apple iPhone 12, czy może Samsung Galaxy Note 20?

W momencie pisania tego tekstu iPhone 12 jeszcze nie wyszedł. Jednak rozważam właśnie ten model ze względu na to, że Galaxy Note 20 może być konkurentem właśnie dla niego, a nie dla aktualnie panującej wersji 11.

Dlaczego poszukiwania nowego telefonu do prowadzenia firmy? Aktualnie wykorzystywany Samsung Galaxy Note 8 jest już w służbie około 2.5 roku. Zaczynają mu doskwierać pewne dolegliwości związane ze sporym użytkowaniem go dzień w dzień. Jakie? Bateria nie ładuje się już tak szybko i nie wytrzymuje tak długo. Od niedawna zaczęły być widoczne wypalone elementy, które najczęściej pojawiają się na ekranie takie jak paski nawigacji oraz menu. Zaczyna łapać zamuły.

Nie zrozum, że w jakiś sposób narzekam na te rzeczy. Jestem świadomy tego, że bateria ma ograniczoną ilość cykli ładowania, a ekran super AMOLED tak już ma, że się wypala. Nie jestem zadowolony z tego stwierdzenia, ale to normalny postęp starzenia się dzisiejszej elektroniki. Jeśli chodzi o baterię to tutaj jestem najbardziej wyrozumiały. 30 miesięcy, uśredniając po 30 dni = 900. Telefon był ładowany minimum raz dziennie, z tych obliczeń wynika, że lekko wytrzymał 1000 cykli.

telefon samsung Galaxy Note 20 oraz Note 20 Ultra

W każdym razie przyszedł czas na upgrade. Na podium aktualnie znajduje się Galaxy Note 20, Galaxy Note 20 Ultra oraz miejsce zarezerwowane dla konkurenta, który się spóźnia czyli iPhone 12 (zapewne z dopiskiem PRO). Priorytetem jest jakość zdjęć ze względu na utrzymywanie profilów w social media.

Dlaczego samsung

Przyzwyczajenie do rysika, jakość aparatu, znajomość ich nakładki na Androida. To podstawowe argumenty przemawiające na Samsung Galaxy Note 20. Jest jeszcze jeden. Wspominałem o 90% zadań wykonywanych z poziomu telefonu. Pozostałe 10% odbywa się z komputera ze względu na łatwiejszą obsługę systemów (na przykład zamawianie kurierów) oraz arkuszy kalkulacyjnych. I tutaj na scenę wchodzi Samsung Dex i mówi „No dzień dobry”.

Dlaczego Apple

Jakość aparatu, stosunkowo łatwe przeniesienie się, możliwość dokupienia rysika oraz jakość contentu dodawanego na social media. Nie od dziś wiadomo, że aplikacje na iOS lepiej ogarniają tę kamerę i chociażby insta stories wychodzą lepszej jakości. Poza tym nie warto siedzieć w bańce i zawsze rozważać inne opcje.

Aparat w smartphonie

Jakiś czas temu odbył się kolejny ślepy test na kanale MKBHD, o którym pisał Kuba

Ślepy test aparatów w smartfonach. iPhone daleko w tyle!

Zapewne w tym roku pojawi się kolejny, jednak zeszłoroczne wyniki świadczą na korzyść Samsunga. Z drugiej strony Sebastian jakiś czas temu zrobił obszerny test aparatu w iPhone 11 PRO i też nie ma się czego wstydzić.

Na chwilę obecną jesteśmy w kropce, ale nie ukrywam, że większość myśli krąży wokół koreańskiego sprzętu. Jest jednak pewien spory mankament jeśli chodzi o Samsunga. Procesor. Chodzi o to, co pakują do Note 20. Dystrybucja USA posiada procesor od Qualcomma natomiast ta na Europę Exynos ich własnej produkcji. I to jest spora różnica. Jeśli o tym nie wiedziałeś, polecam zerknąć tutaj.

Telefon do prowadzenia firmy

Sam miałem okazję przekonać się, że firmę da się prowadzić z telefonu (głównie). Właśnie dlatego szukam flagowca, który będzie w stanie zagwarantować utrzymanie tego stanu rzeczy i poprawę jakości wykonywanych na nim zadań. Nie mam wątpliwości, że przejście o 2 generacje do przodu zapewni szybsze działanie oraz jeszcze lepszą jakość zdjęć. Z drugiej strony staram się, aby był to wybór świadomy, aby potem nie pluć sobie w brodę (i do portfela).

No to czekam

Na chwilę obecną czekam na to, co zaoferuje iPhone 12 po premierze, a to już niebawem. Wiem, że rozważam tylko 2 modele telefonów w różnych opcjach, jestem jednak otwarty, jeśli po przeczytaniu tego tekstu przychodzi Ci jakiś telefon warty rozważenia, to zapraszam Cię do sekcji komentarzy, z chęcią zapoznam się ze zdaniem innych. Tymczasem pozostaje korzystać jeszcze chwilę z wypalającego się ekranu Note 8 :)