Dzisiaj telefony są używane praktycznie do wszystkiego. Kiedy jeszcze kilkanaście lat temu, nikt nie spodziewał się takiego obrotu wydarzeń, tak dzisiaj brak smartfona poza domem, to jak brak ręki. W dobie internetu należy być na bieżąco ze wszystkimi najnowszymi informacjami, obojętnie o jakiej porze.

Tak samo komunikowanie się z innymi jest bardzo ważne, często brak posiadania smartfona mógłby dyskwalifikować z wielu dziedzin życia. Nie jest więc niczym dziwnym, że czasami, przez drobne przeoczenie lub nieuwagę telefon z rąk wypada. Kiedy jest to miękkie podłoże – nic się nie staje. Kiedy jednak smartfon upada na beton, mogą pojawić się kłopoty.

Wymiana szkła w telefonie kosztuje kilkaset złotych, co czasami może przekroczyć nawet wartość samego urządzenia. Lepiej jest zabezpieczyć się przed taką ewentualnością korzystając ze szkła hartowanego.

R E K L A M A

W większości przypadków, kiedy telefon upada na ziemię, szkło hartowane pochłania sporą część impetu uderzenia, przez co to ono się rozpada, natomiast ekran dotykowy pozostaje nienaruszony.

Na co zwracać uwagę przy wyborze szkła?

Zaopatrując się w szkło hartowane należy spojrzeć na to, jaki wynik ma dany model w skali Mohsa. Jest to dziesięciostopniowa skala, która ocenia twardość materiału i jego odporność na zarysowania. Zazwyczaj szkła hartowane posiadają twardość aż 9H. Warto wiedzieć, że jedynym materiałem posiadającym wynik 10 w skali Mohsa jest diament.

Wniosek jest prosty, szkło hartowane jest niezwykle mocne, a przy tym rysuje je tylko wyżej wspomniany kamień szlachetny – ostre narzędzia nie będą stanowiły problemu.

Koniecznie trzeba sprawdzić, czy model szkła hartowanego odpowiada modelowi telefonu. Nie stosuje się zazwyczaj szkła uniwersalnego, które pasowałoby do wszystkich smartfonów. Warto zachować uwagę, ponieważ nawet jeden model telefonu może posiadać różne wersje.

Kupując szkło hartowane na telefon powinno się również zwrócić uwagę na zawartość opakowania. Samo szkło nie wystarczy, kiedy samodzielnie zechcesz je zamontować na swoim telefonie. Lepsze jakościowo modele zaopatrzone są również w ściereczki do polerowania ekranu i instrukcję tłumaczącą sam proces zakładania. Bez tych przyborów założenie szkła może być problematyczne, a czasem będzie się wiązało z obecnością pęcherzy powietrza między szkłem, a ekranem telefonu.

Ceny szkła hartowanego oczywiście różnią się między sobą ze względu na wybrany model telefonu. Dla przykładu – szkło do telefonu o zakrzywionym ekranie będzie nieco droższe. Najlepsze szkła mogą kosztować niemal 200 złotych, jednakże dla przeciętnego użytkownika nie jest to zakup konieczny, ponieważ znacznie tańsze odpowiedniki z pewnością spełnią swoje zadanie i posłużą przez długi czas chroniąc ekran telefonu. Wszystko zależy od indywidualnych preferencji oraz tego, jak eksploatowany jest dany smartfon.


Artykuł sponsorowany – stworzony przez markę NProfit.