Natrafiłem dzisiaj na wspomniane narzędzie, które za darmo przerabia zdjęcia załadowane do niego na szkice. Zapewne ktoś pracuje nad nowym algorytmem, który będzie dodany do jakiejś aplikacji i udostępnił go w formie darmowego serwisu, aby nauczyć go jak najwięcej. Domyślam się, że nie będzie od wiecznie dostępny darmowo więc warto sprawdzić, póki się da :)

Sprawdziłem, działa :) Dodałem poniższe zdjęcie:

 

20210311 144854

os0aZ9gv a os0aZ9gv b os0aZ9gv c os0aZ9gv d os0aZ9gv e os0aZ9gv f

Nie mam pojęcia, dlaczego poobracał fotkę, ale „naszkicował” ją, z lepszym lub gorszym efektem. Ewidentnie będzie możliwość wyboru parametrów w algorytmie. Na stronie znajduje się nawet informacja, że algorytm będzie użyty w jakiejś aplikacji dostępnej kiedyś w Google Play oraz AppStore. Twórcy umieścili na stronie informacje o tym, że zdjęcia, które załadujemy zostaną skasowane po przegenerowaniu i nie będą nigdzie użyte. Ale co ze szkicami? 😎

Stwierdziłem, że załaduję jeszcze zdjęcie jakiejś twarzy, żeby zobaczyć jak radzi sobie z takim czymś. Z racji tego, że swojego zdjęcia nie załaduję do nieznajomego serwisu to chciałem użyć https://generated.photos/, czyli darmowego  kiedyś darmowego serwisu, który generował twarz człowieka przy użyciu algorytmu. Podobna historia, kiedyś za darmo, wyszkolił się algorytm i usługa jest już płatna. W takim razie posłużę się czymś z unsplash.

Pierwszy wynik z widoczną twarzą pod frazą „human”:

karina carvalho fKTKVrNqXQQ unsplash

cgkX9LNE a cgkX9LNE b cgkX9LNE f

Ciekawszy efekt niż zegarek na mojej ręce.

Polecam sprawdzić, póki darmowe, znaczy, póki się uczy :)

https://imagetosketch.com/