Możesz się zastanawiać czy używaniu wielu ekranów to tylko kolejna forma multitaskingu. Jeśli jesteś fanem produktywności, prawdopodobnie słyszałeś opinię, że multitasking właściwie zwiększa czas potrzebny na wykonanie zadań.

„Wielozadaniowcy” mogą myśleć, że wykonują wiele zadań jednocześnie, jednak w rzeczywistości nasze mózgi po prostu przełączają skupienie pomiędzy zadaniami bardzo szybko. Za każdym razem gdy to ma miejsce nasz mózg potrzebuję chwili aby skupić się w pełni na konkretnym zadaniu. Takie „przełączenie” się pomiędzy zadaniami może zajmować tylko ułamek sekundy, jednak jeśli zsumujemy te sekundy, może się okazać, że tracimy sporo czasu tylko na „robienie” kilku rzeczy na raz. Prowadzić to może do zmniejszenia naszej produktywności nawet o 40%!

Wiedząc to możesz zadawać sobie pytanie: Jak w takim razie używanie wielu ekranów ma przyspieszyć moją produktywność? Często tylko na jednym znajduje się mnóstwo informacji, co dopiero na dwóch. A co z czasem, który zajmuje nam przeniesienie naszej uwagi pomiędzy ekranami?

Niektóre badania dowodzą, że korzystając z kilku monitorów możemy zwiększyć swoją wydajność od 20 do 30%.

Z wieloma monitorami możesz widzieć wszystkie informacje, których aktualnie potrzebujesz, na raz zamiast używać klawiatury i wykonywać zbędne akcje aby przełączyć się pomiędzy zakładami lub programami.

Jednak nie oczekuj magicznego polepszenia swojej produktywności tylko poprzez podpięcie kolejnego ekranu. To wszystko zależy od tego, jak będziesz go używał.

Wszystko rozbija się o zarządzanie przestrzenią na tych monitorach. Różne zawody będą potrzebowały różnych konfiguracji: developer może potrzebować 3, albo nawet 4 ekranów aby móc mieć wszystkie potrzebne informacje pod ręką. Pisarzowi natomiast mogą wystarczyć tylko dwa: jeden do pisania, drugi do przeszukiwania internetu w celu znalezienia potrzebnych informacji.

Poniższa infografika przybliży Ci tajniki wielu monitorów. Tutaj link bezpośredni, co by było wygodniej.

Boost-Your-Productivity-with-Multiple-Screens


Posłuchaj nas!