Szablony oparte o boksy wieją nudą? Przed Wami darmowy szablon, który łamie schematy

Szablony oparte o boksy wieją nudą? Przed Wami darmowy szablon, który łamie schematy

Opublikowano 16.04.2015 19:55 - 4


Długo walczyłem z pozostałą z pozostałą częścią piszących w sprawie boksów na stronie głównej. Z uporem maniaka twierdziłem, że jesteśmy zbyt mali by publikować kilka wpisów w postaci boksów obok siebie, wiersz po wierszu. Powód mojej hardej postawy był prosty: uważałem, że zbyt mało wpisów się pojawia na DailyWeb, by wszystkie te boksy dynamicznie się przemieszczały i by nie było efektu stagnacji strony głównej. Ostatecznie przekonali mnie faktem, że poprzedni układ szablonu niwelował klikalność w sidebary.

Tak w skrócie wyglądała historia aktualnego szablonu… który także niebawem przejdzie do lamusa, ale ja dziś nie o tym. Jak szablony oparte o boksy wyglądają, z pewnością wiecie. Wersja hardcore, to efekt masonry, który pojawił się wraz z pojawieniem się serwisu Pinterest (równanie wszystkie boksów nie tylko na szerokość, ale i na wysokość). Generalnie nie da się koła wymyślić na nowo, więc wszystkie te szablony są generalnie z zasady do siebie podobne.

Dziś szablon, który nieco łamie schemat. Wszystko za sprawą kilku przyjemnych dla oka animacji, które nadają całości charakter. Za jego stworzenie odpowiedzialny jest serwis Codrops, który przyzwyczaił już Was co wysokiej jakości propozycji, które przygotowują. Tym razem oczywiście nie będzie inaczej.

W zasadzie otrzymujemy dwa szablony HTML, gdyż druga wersja demonstracyjna powoduje nie tyle otwarcie karty, co przesunięcie całej nawigacji do lewej strony, bajka. Moim zdaniem szczególnie świetnie wygląda efekt wczytywania. Sami zobaczcie!

Demo Pobierz

Wieści z Rozładowani.pl

DailyWeb poleca Kurs Wordpress dla początkujących

Zobacz