Przeglądałem ofertę popularnego Templatemonster.com, niestety cey odstraszały – za porządny szablon, nie przygotowany pod żadną platformę CMS – ot czysty HTML – wydać trzeba by było około 60$ minimun. Oczywiście można było znaleźć także tańsze, jednak ich poziom pozostawiał wiele do życzenia.

Niestety na „szablonowym potworze” nie znalazłem nic co przypadło by mi do gustu. Wszystko  na jedno kopyto, ogromny slider + 3 boksy w środkowej części strony i kontrastowa stopka. Mniej więcej schemat tworzenia stron taki jak w często publikowanych przeze mnie ich darmówek. Zacząłem się rozglądać za alternatywnym serwisem i tak trafiłem na ThemeForest. Pierwsze co mnie zaskoczyło to ceny. Szablony nie pisane pod żaden CMS oscylowały w granicach 10-15$ a to ogromna różnica. Zacząłem przeglądać licencje i warunki zakupu licząc, że odnajdę ukryte koszta. Takowych nie znalazłem.

Zanazłem szablon na naprawdę wysokim poziomie i … kosztował po przeliczeniu 65zł. Po wykonanej płatności – otrzymałem link z którego mogę pobrać szablon. Byłem w szoku gdy zobaczyłem, że paczka waży 360MB! Autor templatki dodatkowo wrzucił do paczki wszelkie pliki .PSD dla każdej podstrony i osobno do jej elementów. Dzięki czemu praca nad modyfikacjami była czystą przyjemnością. Licencja mówi o braku możliwości odsprzedaży takiego szablonu, natomiast nie ma problemu z ogólnym wykorzystywanie grafiki chociażby do druku. Serdecznie polecam owy serwis, gdyż za przyzwoite pieniądze możemy zyskać fajną podstawę do przygotowania bardzo atrakcyjnej strony WWW.