Syte - wizytówka w sieci integrująca portale społecznościowe

Syte – wizytówka w sieci integrująca portale społecznościowe

Opublikowano 24.08.2012 9:44 Aktualizacja: 13.06.2020 14:24 - 2


Wizytówka w sieci to miejsce w którym opisuje się to czym się aktualnie zajmujemy, ewentualnie jakie mamy zainteresowania czy też wskazujemy swoje umiejętności. Serwisy wizytówki bardzo popularne są pośród osób związanych bezpośrednio z technologią WWW, ale także tematami pokrewnymi.

Budowa takiej strony-wizytówki to z reguły jedna podstrona zawierająca całość niezbędnych informacji. Dla wygodnych osób doskonałym narzędziem do przygotowanie  takiej strony wizytówki może być serwis about.me, który po założeniu konta taką stronę wygeneruje. Dla nieco bardziej wymagających mam rozwiązanie alternatywne o nazwie Syte. Cóż to takiego? To prosta aplikacja do umieszczenia na strony-wizytówki na własnym serwerze, która w sposobie działania przypomina serwis about.me lecz posiada dodatkowe możliwości, m. in. integracje z najpopularniejszymi portalami społecznościowymi.

Na czym polega wspomniana integracja? Użytkownik może podpiąć swoje konta z portali społecznościowych, z których korzysta a w samej aplikacji Syte pojawia się one jako osobna zakładki. Dla przykładu podpinając konto na Twitterze, otrzymamy zakładkę , gdzie po kliknięciu w nią zaciągną się ostatnie nasze posty z serwisu Twitter.

Syte integruje się z dość pokaźną ilością portali społecznościowych, wśród których znajdziemy takie serwisy jak: Twitter, Tumblr, Github, Dribbble, Instagram, Forusquare, Last.fm, Soundcloud czy BitBucket. Warto wspomnieć, że domyślną kartą, którą ujrzy odwiedzający będzie blog w oparciu o tumblr, jeśli oczywiście zostanie to skonfigurowane.

Przy konfigurowaniu Syte jest trochę zabawy jednak efekt końcowy jest naprawdę ciekawy. Przykładowe realizacje znajdziecie na stronie projektu.

Wieści z Rozładowani.pl