System od Huawei oficjalnie, poznajcie HarmonyOS

System od Huawei oficjalnie, poznajcie HarmonyOS

Opublikowano 9.08.2019 12:23 Aktualizacja: 9.08.2019 12:44 -


Całe zamieszanie na linii Huawei – USA, wygląda na to że osiąga nowy kamień milowy. Po wszelkich zwrotach akcji Huawei oficjalnie poinformował na swoim Twitterze o swoim nowym systemie operacyjnym – poznajcie HarmonyOS.

Za kilka dni w Chinach będzie miała miejsce wyjątkowa konferencja deweloperska. To prawdopodobnie tam Huawei ujawni więcej szczegółów dotyczących HongMeng OS oraz pierwszego smartfona z jego wykorzystaniem. /dailyweb

Harmony OS – Poznajcie system operacyjny od Huawei

Nasze przypuszczenia kilka dni temu potwierdziły się. Huawei oficjalnie ogłosił swój system operacyjny HarmonyOS. Został on oficjalnie przedstawiony na Huawei Developer Conference. Huawei nie miał dobrego czasu ostatnio, od momentu kiedy USA zablokowali ich produktu u siebie, a Google zostało zmuszone do zerwania współpracy. Oczywiście ostatecznie doszli do porozumienia, jendak Huawei nie spoczął na laurach i rozpoczęli pracę nad własnym systemem operacyjnym, o którym dzisiaj szerzej opowiedzieli światu.

Sytuacja jest naprawdę bardzo interesująco, bo USA chcąc dać pstryczka marce Huawei, zmusiło ją siłą rzeczy do rozpoczęcia prac nad własnym systemem operacyjnym. W efekcie Huawei dalej może korzystać z Androida i dalej będzie rozwijać swój system operacyjny. Co to znaczy w praktyce? Oznacza to możliwego, dużego konkurenta dla platformy Android i pozostałych systemów operacyjnych. Wygląda na to, że wygranym w całej sytuacji jest bezapelacyjnie Huawei.

Wracając jednak do systemu operacyjnego, to, co również ciekawe, system HarmonyOS nie będzie obsługiwał tylko smartfonów, ale będzie działał zdecydowanie szerzej. Huawei mówi tutaj o urządzeniach takich, jak smartwatche, komputery, a nawet pojawił się piktogram auta, najpewniej wskazujący na odpowiednik CarPlay czy Android Auto.

Jak podkreśla Huawei, nie zamierzają zaprzestać produkcji smartfonów z systemem operacyjnym Android, bo w końcu dalej mają taką możliwośći. Niemniej nie do końca jasne są plany, jak będzie to wyglądało w przyszłości. W końcu kiedy zbudują swój stabilny system operacyjny, który zostanie rozpropagowanym wśród developerów aplikacji, to po co im dalej Android?

Całe wydarzenie jeszcze trwa (transmisja live), a jeśli nie to poniżej macie całkowite nagranie z HDC2019

Wieści z Rozładowani.pl