Symfonisk – głośnik od IKEA i Sonos już oficjalnie dostępny w naszym kraju

Efekt wspólnych prac IKEA i marki Sonos już możecie podziwiać, a nawet kupować w marketach IKEA na terenie całego kraju. Do wyboru dwa głośniki w dwóch wersjach kolorystycznych. Ceny nie zachwycają, ale produkt zapowiada się bardzo interesująco.

Na początku garść gorzkich żali, gdyż po rozmowach z przedstawicielami marki IKEA liczyłem, że dostaniemy oba egzemplarze na testy, niestety nic z tego. Dostaliśmy informacje, że egzemplarzy jest niewiele, a ponoć zainteresowanie duże. Wielka szkoda, tym bardziej że jestem fanem marki Sonos, której kilka produktów w domu już mam, a dla Was zaserwowałem już tonę tekstów, wrażeń i nawet video recenzji. Tym bardziej jestem ciekawy, jak spisują się Symfoniski, w porównaniu do regularnych głośników od Sonosa.

„Od początku wiedzieliśmy, że chcemy rzucić wyzwanie tradycyjnej estetyce produktów high-tech. Pomysł na lampę-głośnik zrodził się po części z inspiracji kominkiem; to element wystroju, który roztacza ciepłe światło i dźwięk równocześnie”. Iina Vuorivirta, projektantka IKEA

Jak zapewniają jednak obie marki, jakość dźwięku stoi na tym samym poziomie, jak w przypadku pozostałych głośników marki Sonos. A tutaj otrzymujemy dodatkowo wbudowaną lampkę lub też stojak pod książki. Najważniejsze jednak, że oba są już dostępne na terenie wszystkich marketów IKEA (kilka tygodni wcześniej nieoficjalnie głośniki pojawiły się w dwóch marketach). Ceny już od dłuższego czasu również nie są tajemnicą, za głośnik ze wbudowaną lampką nocną, przyjdzie zapłacić 799zł, a za ten wyglądający jak  półka pod książki 499zł.

Możesz sterować każdym głośnikiem osobno, dzięki czemu można odtwarzać muzykę w jednym pokoju, podczas gdy dzieci słuchają audiobooka w innym, lub odtwarzać ten sam dźwięk w całym domu.

Oba głośniki będą współpracowały z innymi głośnikami marki Sonos, a to świetna wiadomość, bo aktualny zestaw można rozbudować bez żadnych przeszkód. Oczywiście tym samym głośniki także będą zarządzalne z poziomu aplikacji mobilnej. Prócz obsługi środowiska Sonos, do dyspozycji będzie także AirPlay.

Głośniki możecie kupić w marketach IKEA lub też wysyłkowo. W moim gdańskim markecie widzę dostępność aż 40 produktów. Pomysł jest świetny i jeśli tylko zapewnienia o jakości dźwięku prawdziwe, to mamy do czynienia z doskonałą (i tańszą) alternatywą dla głośników Sonos One, którą można dobrze zakamuflować wśród domowych mebli.

Share
Disqus Comments Loading...
Autor
Sebastian Łubik

Powiązane

Jeździłem dzisiaj na rowerze za 37 000 zł

Wprawdzie najdroższym gadżetem, który testowałem, jeśli można użyć tego słowa w kontekście samochodu, był Porsche…

9 sierpnia, 2020

Google zakończyło sprzedaż Pixel 4 i Pixel 4 XL, ale chyba poznaliśmy datę rozpoczęcia sprzedaży Pixela 5 i plany wypuszczenia składanego smartfona

Google zaprzestało sprzedaży w swoim oficjalnym sklepie smartfonów Pixel 4 oraz Pixel 4 XL. Na…

8 sierpnia, 2020

Skullcandy Indy FUEL – czy to w końcu słuchawki TWS dla mnie? Kilka pierwszych wrażeń

Marka Skullcandy to stały gość na łamach DailyWeb. Ich sprzęty są naprawdę dobrej jakości, za…

7 sierpnia, 2020

Wyciek danych z Intela. 20GB poufnych danych ujrzało światło dzienne

Intel zaliczka wpadkę. 20GB danych zawierających wewnętrzną dokumentację producenta wyciekło i krąży w internecie. Niebawem…

7 sierpnia, 2020

Reels – Instagram uruchamia konkurenta TikToka

Instagram uruchamia funkcję Reels, czyli tworzenie krótkich klipów wideo z wykorzystaniem utworów muzycznych. Analogiczne rozwiązanie…

7 sierpnia, 2020

Facebook i Twitter blokują wypowiedzi Donalda Trumpa na temat COVID-19

Facebook i Twitter zdecydowały się na zablokowanie wypowiedzi Prezydenta Donalda Trumpa na temat COVID-19. Portale…

7 sierpnia, 2020