Efekt wspólnych prac IKEA i marki Sonos już możecie podziwiać, a nawet kupować w marketach IKEA na terenie całego kraju. Do wyboru dwa głośniki w dwóch wersjach kolorystycznych. Ceny nie zachwycają, ale produkt zapowiada się bardzo interesująco.

Na początku garść gorzkich żali, gdyż po rozmowach z przedstawicielami marki IKEA liczyłem, że dostaniemy oba egzemplarze na testy, niestety nic z tego. Dostaliśmy informacje, że egzemplarzy jest niewiele, a ponoć zainteresowanie duże. Wielka szkoda, tym bardziej że jestem fanem marki Sonos, której kilka produktów w domu już mam, a dla Was zaserwowałem już tonę tekstów, wrażeń i nawet video recenzji. Tym bardziej jestem ciekawy, jak spisują się Symfoniski, w porównaniu do regularnych głośników od Sonosa.

„Od początku wiedzieliśmy, że chcemy rzucić wyzwanie tradycyjnej estetyce produktów high-tech. Pomysł na lampę-głośnik zrodził się po części z inspiracji kominkiem; to element wystroju, który roztacza ciepłe światło i dźwięk równocześnie”. Iina Vuorivirta, projektantka IKEA

1 1

Jak zapewniają jednak obie marki, jakość dźwięku stoi na tym samym poziomie, jak w przypadku pozostałych głośników marki Sonos. A tutaj otrzymujemy dodatkowo wbudowaną lampkę lub też stojak pod książki. Najważniejsze jednak, że oba są już dostępne na terenie wszystkich marketów IKEA (kilka tygodni wcześniej nieoficjalnie głośniki pojawiły się w dwóch marketach). Ceny już od dłuższego czasu również nie są tajemnicą, za głośnik ze wbudowaną lampką nocną, przyjdzie zapłacić 799zł, a za ten wyglądający jak  półka pod książki 499zł.

R E K L A M A

Możesz sterować każdym głośnikiem osobno, dzięki czemu można odtwarzać muzykę w jednym pokoju, podczas gdy dzieci słuchają audiobooka w innym, lub odtwarzać ten sam dźwięk w całym domu.

Oba głośniki będą współpracowały z innymi głośnikami marki Sonos, a to świetna wiadomość, bo aktualny zestaw można rozbudować bez żadnych przeszkód. Oczywiście tym samym głośniki także będą zarządzalne z poziomu aplikacji mobilnej. Prócz obsługi środowiska Sonos, do dyspozycji będzie także AirPlay.

Głośniki możecie kupić w marketach IKEA lub też wysyłkowo. W moim gdańskim markecie widzę dostępność aż 40 produktów. Pomysł jest świetny i jeśli tylko zapewnienia o jakości dźwięku prawdziwe, to mamy do czynienia z doskonałą (i tańszą) alternatywą dla głośników Sonos One, którą można dobrze zakamuflować wśród domowych mebli.


Posłuchaj nas!