Na Steam można za darmo pobrać klasyczne gry „Syberia” i „Syberia 2”. Lepiej się spieszyć – promocja jest ograniczona czasowo!

Co jakiś czas na Steam pojawiają się tytuły, które można pobrać całkowicie za darmo. Tym razem w takiej ofercie pojawiły się klasyczne tytuły „Syberia” i „Syberia 2”.

Tajemnicza podróż przez Europę

„Syberia” to gra komputerowa typu point and click wydana przez firmę Microids po raz pierwszy w 2002 roku. Gracz kieruje amerykańską prawniczką Kate Walker, która trafia do Valadilene w Alpach i następnie wyrusza w podróż pociągiem na Syberię. Odwiedzamy kolejne miejsca, rozmawiamy z napotkanymi postaciami i odnajdujemy potrzebne przedmioty, rozwiązując zagadki. W dialogach możemy skorzystać z różnych wariantów rozmów. Głównym celem gracza jest odnalezienie Hansa Voralberga – spadkobiercy właścicieli fabryki, którą chciała kupić firma Kate Walker.

syberia gra pc screenshot steam

By odnaleźć Hansa, Kate wyrusza w podróż nakręcanym pociągiem, jednym z ostatnich wynalazków Voralberga. Towarzyszy jej automat Oskar, mechaniczny maszynista i konduktor pojazdu. Podczas rozgrywki musi usuwać wszelkie przeszkody prawne i fizyczne, które uniemożliwiają odjazd z kolejnych lokacji.

W czasie podróży Kate Walker zatrzymuje się w różnych miejscowościach. Oprócz Valadilene, zwiedza jeszcze miasteczko uniwersyteckie Barrockstadt w Niemczech oraz dwie lokacje w Rosji: opuszczony kompleks przemysłowy Komkolzgrad i zapomniane uzdrowisko w Aralbadzie.

Syberia 2

Jak nietrudno się domyślić, „Syberia 2” jest bezpośrednią kontynuacją przygód Kate Walker z pierwszej części. Po odnalezieniu Voralberga i sfinalizowaniu zakupu fabryki bohaterkę czekają kolejne przygody.

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

Syberia i Syberia 2 – pobierz za darmo na Steam PC

„Syberia” i „Syberia 2” dostępne są na PC za darmo na platformie Steam. Poniżej znajdziecie linki do pobrania lub dodania gier do biblioteki. Polecamy zapisać sobie obie pozycje na koncie, bo promocja jest ograniczona czasowo.

Dlaczego warto pobrać obie gry ze Steam? Niech świadczą o tym oceny, jakie tytuły zebrały przez lata od krytyków gier. „Syberia” w serwisie Metacritic może pochwalić się ogólną oceną 82/100, zaś druga część – 80/100.