Takie pomysły to ja szanuje! Ministerstwo Cyfryzacji zorganizowało konkurs pod hasłem Nowy rok z programowaniem, w którym (jak nazwa wskazuje) do wygrania są warsztaty z programowaniem właśnie.

Jeśli liczycie, że wygracie, to nic z tego. Chyba że jesteście przedstawicielami bardzo konkretnej grupy społecznej — uczniów w trakcie nauki, gdzieś pomiędzy 1 a 4 klasą szkoły podstawowej. Jeśli jednak jesteście nieco starsi i macie pociechy w tym wieku, to powinniście się zainteresować konkursem Ministerstwa Cyfryzacji.

Zasady są bardzo proste, wystarczy przekonać przedstawicieli ministerstwa, że to właśnie Wy zasługujecie, by do Was przyjechali. Jak zostało bowiem podkreślone, szychy przyjadą do zwycięzcy niezależnie od miejsca w Polsce, w którym mieszka i przeprowadzą warsztaty:

Programowanie to frajda. Wiedzą o tym tysiące dzieciaków i ich rodzice, którzy odwiedzają nasze Kluby Młodego Programisty. Chcemy, aby przekonali się o tym kolejni. Nie tylko Ci z dużych i średnich miast, którzy mogą wybierać z szerokiej oferty zajęć – mówi minister cyfryzacji Marek Zagórski. – Przyjedziemy w dowolne miejsce w Polsce – do szkoły, mieszkania, domu kultury czy biblioteki i zorganizujemy profesjonalne zajęcia. Zadanie konkursowe? Przekonajcie nas, że to Wam należy się ta nagroda. Zachęcam do udziału w naszym konkursie – dodaje szef MC.

Grupa może liczyć od 4 do nawet 20 osób. Czas na zgłoszenia macie do 8 lutego, więc jest jeszcze chwila, by wymyślić oryginalny pomysł i przekonać do siebie ministerstwo.

Konkurs jest skierowany do grup dzieci od pierwszej do czwartej klasy szkoły podstawowej. Minimalna wielkość grupy to cztery osoby. Maksymalna – 20 osób. Grupa musi mieć pełnoletniego opiekuna. Może nim być rodzic, nauczyciel lub inni opiekunowie prawni. To opiekun zgłasza grupę do konkursu. Ale to grupa musi nas przekonać, że nagroda należy się właśnie jej. Jak? Opowiadając poprzez formularz na pytanie konkursowe: „Dlaczego to właśnie do Was mamy przyjechać i przeprowadzić warsztaty z programowania?”. Wasza odpowiedź może zawierać maksymalnie 1800 znaków.

Zgłaszać swoje grupy możecie tutaj. Zachęcam Was wszystkich do zgłaszania swoich pociech. Bardzo szanuję takie pomysły. Użyteczne warsztaty to zawsze bardziej konstruktywna nagroda niż kolejne ajpady, czy inne androidy.