Pasek postępu czytania tekstu na stronie WWW to przeszłość - mam dla Was coś lepszego

Pasek postępu czytania tekstu na stronie WWW to przeszłość – mam dla Was coś lepszego

Opublikowano 28.12.2015 11:14 - 7


Mam nadzieję, że dochodzicie do siebie po świętach. Końcówka roku to czas pełnych brzuchów i przedłużonych urlopów, pomyślałem jednak że osłodzę czas tym, którzy jednak muszą siedzieć w pracy, a zadań jakby niewiele.

Ostatnimi czasy serca właścicieli stron (przynajmniej sądząc po ich ilości) zdobywają różne fikuśne paski postępu czytania tekstu. Czyli wraz z przewijaniem strony przesuwa się pasek postępu zlokalizowany najczęściej w nagłówku, informując nas ile tekstu już przeczytaliśmy i ile jeszcze orientacyjnie go pozostało do przeczytania. Ot proste narzędzie, pokazujące objętościowo użytkownikowi z jakim tekstem przyszło mu się zmierzyć.

Czas jednak na nieco bardziej usprawnioną wersję, która pokaże Wam ilość tekstu pozostałego do przeczytania… ale per konkretny akapit. Po prawej stronie tekstu tworzone jest menu nawigacyjne informujące, który akapit aktualnie przyswajamy i ile wspomnianych akapitów pozostało do końca tekstu.

Wygląda naprawdę efektownie i przy długich tekstach, takich jak instrukcje czy tutoriale, może się okazać bardzo wygodnym rozwiązaniem. Warto dodać, że narzędzie to nie działa na urządzeniach mobilnych z dość oczywistych względów, jednak desktopowi użytkownicy naszej strony powinni być usatysfakcjonowani. Zobaczcie sami.

Demo Pobierz

Wieści z Rozładowani.pl