Desktopową aplikację Twittera dla macOS darzę wielkim sentymentem. To właściwie pierwsza apka, z którą zżyłem się podczas rozpoczynania przygody z nowym systemem operacyjnym, po przesiadce z Windows. Zafascynowany wszystkimi skrótami klawiszowymi, nowym sposobem korzystania z Twittera, byłem zachwycony. Tym bardziej że w tamtym czasie sporo korzystałem z tej platformy społecznościowej.

D8KcuTxUcAAV FK.0

W lutym 2018, ze smutkiem przyjąłem wiadomość, że Twitter postanowił zakończyć rozwój tego klienta. Mimo że serwis społecznościowy poszedł w odstawkę, to jednak za każdym razem na niego zaglądałem, to zawsze obowiązkowo korzystając z tej apki. Powodem tej decyzji były pieniądze. Twórcy wyjaśnili, że nie opłaca im się utrzymywać kilku wersji, wolą skupić się na wersji mobilnej, a desktopowych użytkowników zapraszają do korzystania z wersji webowej.

Twitter na macOS

Jak zapowiadają włodarze Twittera, prace nad nową wersją będą trwały przez wakacje, by udostępnić klienta wraz z wczesną wersją macOS Catalina. Wszystko za sprawą Project Catalyst, który pozwala na sprawne przenoszenie aplikacji pomiędzy dwoma systemami operacyjnymi macOS i iOS. To świetne rozwiązanie, gdyż pozwala na ogromne oszczędności, w kontekście utrzymywania kilku wersji na różne platformy.

Wygląd nowego Twittera dla macOS (źródło macrumors.com)

Czekamy na wczesną wersję Twittera na macOS, nie ma nawet znaczenia, że będzie wyglądała inaczej niż pierwowzór, a tak przynajmniej zanosi się z pierwszych zdjęć.  Ciesze się tym bardziej że nigdy właściwie nie mogłem się przekonać do Tweedecka, tak jak do innych klientów, których próbowałem używać.

Źródło