Świetne wieści dla użytkowników macOS oraz iOS: iWork, iMovie oraz Garageband za darmo!

Świetne wieści dla użytkowników macOS oraz iOS: iWork, iMovie oraz Garageband za darmo!

Opublikowano 19.04.2017 12:46 Aktualizacja: 19.04.2017 14:18 - 3


Dobry news dla użytkowników macOS oraz iOS. Firma z Cupertino wreszcie poszła po rozum do głowy i ich podstawowy szereg aplikacji jest teraz już dostępny za darmo.  Dostajemy pakiet iWork, aplikację iMovie oraz Garageband.

W skład pakietu iWorks wchodzi edytor tekstu Pages, arkusz kalkulacyjny Numbers i program do prezentacji multimedialnych – Keynote. Jednym słowem, ot taki Office dla macOS, który darmowy i z pewnością będzie wystarczający dla zwykłego Kowalskiego. Aplikacja iMovie służy do prostego montowania video. Oczywiście nie ma co się oszukiwać, że jest on zbliżony funkcjonlnie do  Adobe Premiere czy Sony Vegas ale do podstawowych zastosowań, także powinien wystarczyć.

Garageband jest kombajnem muzycznym, w którym użytkownik może tworzyć własne utwory muzyczne. Apple dotyczas oferowało te pakiety za darmo tylko dla posiadaczy sprzętów zakupionych w 2013 roku lub później. Reszta użytkowników musiała kupować cały pakiet albo korzystać z innych alternatyw.

Oczywiście można było każdy z programów kupić osobno co dawało sumę około 50 dol za cały pakiet aplikacji. Apple musiało dostrzec, że jest część użytkowników, którzy kupują starsze modele ich urządzeń bo są po prostu dobre i nie ma potrzeby kupowania najnowszego modelu MacBooka czy iPhona. Jednak skoro kupują używany, to nie jest to grupa, która wyda 50 dolarów na komplet aplikacji, gdyż mogli używać alternatywnych rozwiązań za darmo lub w niższej cenie.

Według mnie to bardzo dobry ruch ze strony Apple, bo pozwala użytkownikom, którzy kupili używany sprzęt tej firmy posiadać pakiet biurowy bez dodatkowych kosztów. To dodatkowo przyciąga potencjalnych użytkowników do zostania w ich ekosystemie, bez używania aplikacji od konkurencji.

Wieści z Rozładowani.pl