Testowany przeze mnie Addon T3+ to najmniejszy z rodziny głośników bluetooth serii T, szwedzkiego producenta wysokiej klasy głośników Audio Pro. Poza świetnej jakości dźwiękiem oraz znakomitą jakością wykonania, produkty tej firmy charakteryzują się oszczędnym skandynawskim wzornictwem i wszystko to znajdziecie w testowanym przeze mnie głośniku, który jest następcą ciepło przyjętego Addona T3.

Audio Pro Addon T3+: waga I WYMIARY

Testowany głośnik Audio Pro Addon T3+ jest dość kompaktowych rozmiarów, jednak musicie pamiętać, że nie jest to sprzęt, który wrzucicie do kieszeni i weźmiecie na piwko na ławkę. Wprawdzie rączka zachęca do przenoszenia go, jednak ponad dwa kilo wagi sprawia, że raczej jest to przenoszenie z kampera pod markizę bądź z domu do ogródka czy na przydomowy basen niż noszenie ze sobą na dłuższe wycieczki. Kanapowy charakter głośnika podkreślają też wykorzystane materiały i brak jakiejkolwiek kurzo- czy wodoodporności.

Wymiary (S x W x G)215 x 115 x 135 mm
Waga2160 g

Audio Pro Addon T3+: BATERIA

Audio Pro nie chwali się niestety tym, jaka bateria została umieszczona w Addon T3+. Według informacji producenta powinna ona wystarczyć aż na 12 godzin ciągłego grania na pełnej głośności! Przy volume ustawionym na 50%, będzie to aż… 30 godzin! Wynik ten jest naprawdę świetny i niewielu konkurentów może z nim stawać w szranki.

AddonT3plus szczegol

Nie byłbym w stanie znieść ciągłej pracy głośnika na pełnej głośności przez 12 godzin, ale testy przerywane dowiodły, że jeżeli producent myli się co do żywotności baterii, to różnica jest naprawdę niewielka.  Potężna bateria zachęca do korzystania z wbudowanego portu USB, który pozwala na podpięcie i ładowanie smartfona z mocą 5V. Niestety głośnika nie naładujemy z powerbanka.

Połączenie i ZASIĘG GŁOŚNIKA Audio Pro Addon T3+

Jeżeli chodzi o zasięg to w Audio Pro Addon T3+ nie ma się za bardzo, do czego przyczepić. Parowanie czy połączenie jest bardzo szybkie, a głośnik nie przerywam nawet, gdy wejdziemy za grubszą ścianę. Za połączenie odpowiada tu Bluetooth 4.0, co jest małym zaskoczeniem, bo Addon T3+ to świeżynka, a protokół w wersji 4.0 zadebiutował w grudniu 2011 roku. Dziś standardem jest Bluetooth 5.0, którego deklarowany zasięg to 140 metrów, czyli o 40 więcej od czwórki.

AddonT3plus panel

JAKOŚĆ DŹWIĘKU I GŁOŚNOŚĆ

Największą zaletą testowanego sprzętu jest moim zdaniem jakość dźwięku. Głośnik posiada dwa przetworniki wysokotonowe z tekstylnymi kopułkami (19 mm) oraz głośnik średnio-niskotonowy o długim skoku (76 mm). Zestaw ten napędza wzmacniacz Class D o mocy 25 W (2 ✕ 5 W + 15 W). Już Addon T3 zbierał świetne recenzje. W odświeżonym Addon T3+ poprawiono ustawienia DSP oraz zoptymalizowano odwzorowanie niskich tonów. W efekcie głośnik gra naprawdę bardzo dobrze. Bas jest mocny, jednak nie przytłacza innych pasm. Addon T3+ najprzyjemniej gra w granicach 50-70% głośności, potem wysokie tony zaczynają mocniej dominować.

AddonT3plus bokiem

Audio Pro Addon T3+: wygląd

Wygląd to moim zdaniem druga, po jakości dźwięku, największa zaleta Audio Pro Addon T3+. Głośnik, choć oszczędny w formie, prezentuje się genialnie. Z pewnością spodoba się on wszystkim fanom minimalizmu i skandynawskiej szkoły projektowania. Jak przyzwyczaiła nas firma Audio Pro, nie znajdziemy tu ani jednego zbędnego elementu. Na pochwałę zasługują użyte materiały – lite aluminium, drewno o wysokiej gęstości oraz naturalna skóra, choć jestem świadomy, że użycie tego ostatniego może być kontrowersyjne.

AddonT3plus top

Niestety w przeciwieństwie do poprzednika, który oferował aż siedem kolorów w tym świetne pomarańcz i zieleń, Addon T3+ produkowany jest na razie w dwóch wariantach. Poza całym czarnym, który testuje i którego zdjęcia możecie oglądać w tej recenzji, jest jeszcze wariant szary, z czarnymi osłonami głośników i rączką z naturalnej skóry. Addon T3+ jest świeżynką na rynku, więc można mieć nadzieję, że wersje kolorystyczne zostaną rozszerzone.

AddonT3plus front

Miłośnicy dobrego brzmienia i niebanalnego designu, a także kolekcjonerzy mogą zainteresować się wersją RAW. Numerowana i ściśle limitowana do 300 sztuk seria prezentuje się moim zdaniem znakomicie. Wybierając ten model, możecie być pewni, że znajdziecie się w bardzo wąskiej grupie miłośników muzyki i dobrego projektowania. Jeżeli zainteresował Was Addon T3+ w wersji RAW, to polecam się spieszyć, bo może on rozejść się bardzo szybko.

Audio Pro Addon T3+: Czy warto?

Jeżeli poszukujecie świetnie grającego, przenośnego głośnika, w budżecie do 1000 złotych, to warto rozważyć Audio Pro Addon T3+. Z pewnością wielką zaletą tego sprzętu jest jakość dźwięku i bateria, która pozwala cieszyć się muzyką do 30 godzin. Mnie przekonał także minimalistyczny, skandynawski design. Wady? Głośnika nie zabierzesz na plaże czy nad wodę, nie tylko dlatego, że jest dość ciężki.

Sprzęt do testów otrzymaliśmy od sieci salonów Top Hi-Fi & Video Design.


Posłuchaj nas!