Mashshare

banner-772x250 (1)

Wtyczka, która przypadła mi najbardziej do gustu. W głównej mierze dlatego, że jest ona niemal identyczna do narzędzia, które widoczne jest w serwisie Mashable (stąd zresztą nazwa). Twórcy narzędzia zerżnął rozwiązanie i bardzo dobrze, bo jest ono warte uwagi ;-) Prócz FB i TT posiada ono możliwość skonfigurowania z poziomu panelu administracyjnego WordPress kilku dodatkowych portali społecznościowych, takich jak np. LinkedIn, Google Plus czy Pinterest. Narzędzie można zaimplementować automatycznie do szablonu lub poprzez wywołanie funkcji. Nie jest ono jednak pozbawione wad. Przede wszystkim wymaga założenia konta w zewnętrznym serwisie i jest ono obłożone ograniczeniem 50 000 udostępnień, potem trzeba płacić.Kto by tam jednak tyle nazbierał? ;-)

   Demo Pobierz

 Social Share Starter

social-share-starter

Kolejna z propozycji z przyzwoitym interfejsem. Generalnie dłubiąc trochę w CSS z łatwością można osiągnąć efekt taki sam jak w przypadku w/w Mashshare. A warto się nią zainteresować gdyż jest zupełnie darmowa. Posiada także możliwość skonfigurowania dodatkowych portali społecznościowych czy automatyczne miejsce umieszczenia widgetu w Waszym WordPress (poniżej/powyżej) postu, a także możliwość wykorzystania shortcode, gdyby się okazało, że macie inne – lepsze miejsce do jego umieszczenia.

   Demo Pobierz

AddThis

addthis

Poprawna, stylizowana na Flat Design, może nie tak szałowa wizualnie jak powyższe propozycje, jednak równie funkcjonalna. Przez zastosowanie mniejszych ikon portali społecznościowych, z pewnością większa ich ilość się zmieści – jeśli zależy Wam na miejscu. A jest co umieszczać, gdyż narzędzie obsługuje ponad 300 portali społecznościowych i serwisów zbliżonych z całego świata! Ponadto w panelu WordPress, otrzymujecie kapitalne narzędzie, które wyświetli statystyki z kliknięć, przez co łatwo będziecie mogli określić, który portal jest najpopularniejszy (i dlaczego to będzie fesjbuk ;) ). Dodatkowo możecie ustalić wygląd narzędzia, gdzie dostępne jest kilka wersji stylistycznych.

Demo Pobierz

Mam nadzieję, że narzędzia się przydadzą i co najważniejsze pozwolą nieco wyróżnić Wasz serwis na tle konkurencji. Mi osobiście najbardziej przypadło do gustu Mashshare, które chętnie na blogu wdrożę – gdy tylko wymyśle sposób, by przemodelować podstronę z wpisami. Enjoy!


Posłuchaj nas!