Świetna wiadomość dla blogerów, Wordpress będzie oferował domeny z rozszerzeniem .BLOG

Świetna wiadomość dla blogerów, WordPress będzie oferował domeny z rozszerzeniem .BLOG

Opublikowano 12.05.2016 20:12 Aktualizacja: 6.01.2019 12:43 - 3


Tworząc materiały dotyczące świata nowych domen, przywykłem do pewnego standardowego obrotu sytuacji. Kiedy pojawia się nowa, naprawdę interesująca domena, to wraz za nią kilku gigantów, którzy z ogromnymi portfelami walczą o nią między sobą. Dlatego tym bardziej ucieszyła mnie dzisiejsza informacja o tym, że Automattic, firma stojąca za serwisem WordPress.com, nabyła  prawa do zarządzania rejestrem .BLOG. Co to oznacza dla nas, szarych użytkowników?

pr_sharable-2

Wiadomo nie od dziś, że chwytliwa nazwa serwisu/domeny z pewnością nie pozostaje bez znaczenia. Zapewne rozszerzenie .BLOG świetnie się wpiszę w stworzenie unikalnego bloga, serwisu chociażby w ramach serwisu WordPress.com, gdzie można otrzymać za darmo własną, bezobsługową wersję WordPress. Oczywiście kluczową informacją jest to, że właściciele nowej domeny zapewniają już teraz, że nie będzie to wymóg by nabyć własne rozszerzenie. Okazuje się, że będzie ono także dostępne dla wszystkich innych zainteresowanych blogową końcówką.

Cena?

Wprawdzie nic nie wiadomo o cenach, bo za wcześnie by taką informację podawać publicznie, jednak znane jest kilka istotnych faktów. Przede wszystkim cena wedle zapewnień Automattic nie będzie odbiegać od standardów rynkowych. To w praktyce może oznaczać wedle mojej opinii, że domenę .BLOG kupimy w przedziale 15-35$, bo tak mniej więcej właśnie wygląda mediana cen nowych końcówek. Oczywiście zastrzeżono, że bardziej atrakcyjne nazwy będą miały odpowiednią większą cenę, a praktyka pokazuje, że są one sprzedawane w aukcjach, więc i tu może być podobnie.

Kiedy?

Kiedy domeny będą dostępne? Tego niestety dokładnie nie podano, wiadomo że jednak jeszcze w tym roku. Dodatkowo uruchomiono serwis, w którym można zapisać się do mejlingu za pośrednictwem którego zostaniemy poinformowani o starcie sprzedaży.

Czekam niecierpliwie za start, bo z jednej strony mamy atrakcyjny adres, który może stanowić doskonałą alternatywę, z drugiej pojawił się świeży gracz na skostniałym rynku nowych domen. Ucieszeni powinni być również użytkownicy WordPress.com, gdyż Ci z pewnością otrzymają preferencyjne warunki na nową końcówkę. Świetny ruch ze strony Automattic, a inwestycja z pewnością zwróci się bardzo szybko.

3 - 5 Sep 2020
Jesteśmy na #IFA2020 - zobacz naszą relację

DailyWeb poleca Kurs Wordpress dla początkujących

Zobacz