Świetna opcja w Chrome - umożliwi linkowanie do konkretnego miejsca na stronie

Świetna opcja w Chrome – umożliwi linkowanie do konkretnego miejsca na stronie

Opublikowano 19.02.2019 14:20 -


Już niebawem przeglądarka Chrome zyska coś zupełnie nowego. Coś, czego w zasadzie brakowało, ale nikt nie zdawał sobie z tego sprawy. Innowacją tą, jest funkcja dzielenie się linkiem nie do konkretnej strony, tylko do konkretnego akapitu, zdania, a nawet słowa. Interesujące?

Na pewno każdemu z Was zdarzyło się znaleźć jakąś konkretną informację w dość obszernym artykule. Chcąc podzielić się tym ze znajomymi, jedynym rozwiązaniem było podesłanie mu linka ze wskazówkami, w której części treści ma szukać tego konkretnego zdania. Szczególnie jeśli tekst nie posiadał tzw. kotwic umożliwiających linkowanie do akapitu. Znajomy mógł szukać zdania poprzez ctrl+f, gorzej z wersją mobilną. Teraz programiści wychodzą naprzeciw takim sytuacjom, oferując nowe rozwiązanie w swojej przeglądarce.

Google jednak rezygnuje z blokowania rozszerzeń typu adblock

Próbując porównać to do istniejących funkcji, to na myśl przychodzi serwis YouTube. Możemy udostępniać linki do filmu, który odpali się w wybranej przez nas sekundzie. Zupełnie podobnie ma to się odbywać w Chrome. Google nazywa tę opcję „Przewiń do tekstu”. Opis tłumaczy to jasno: „Włącza przewijanie do tekstu określonego we fragmencie adresu URL”.

Chrome udostępnia swoje motywy, wybierz coś dla siebie i zmień wygląd przeglądarki

Funkcja takiego linkowania wprowadzana jest na razie w wersjach przeglądarki Chrome w stadium Canary. Lada chwila powinna jednak trafić do oficjalnej wersji przeglądarki. Pod tym linkiem można sprawdzać status wprowadzanej funkcji i bardziej szczegółowe opisy. Moim zdaniem funkcja sprawdzi się i za jakiś czas będziemy zdziwieni, że mogłoby jej nie być.

Wieści z Rozładowani.pl