Disqus to narzędzie, które zdobyło swoim systemem komentarzy kawałek internetu. Opinie co do tego monopolisty są bardzo różne, a ostatnio było naprawdę głośno o ich polityce wprowadzonych reklam. Teraz kolejna nowość, po formatowaniu komentarzy, pojawiły się także GIFy.

Disqus i ilość rzeczy, które ładują się wraz z silnikiem komentarzy – poraża. Nic dziwnego więc, że niektórzy właściciele serwisów zwyczajnie z niego zrezygnowali. Drugą falą odwrotów od tego narzędzia była ich polityka wprowadzania reklam, nie do końca przedstawiając to największym wydawcom. Ot jednego dnia reklam nie było, drugiego się pojawiły.

giphy downsized

Mimo wszystkich jego wad ma on także jedną zaletę. Logując się raz, jesteśmy zalogowani we wszystkich serwisach, które z Disqus korzystają. W sumie aż dziw mnie bierze, że twórcy WordPress nie opracowali analogicznego rozwiązania – natywnie.

disqus gif picker

Wracając jednak do systemu komentarzy, po nie tak dawnym zaprezentowaniu możliwość formatowania komentarzy, teraz czas na kolejną, ciekawą nowość – GIFy. Właściwie już od teraz możecie wstawiać animowane pliki GIF, które na pewno uatrakcyjnią dyskusję, oczywiście używane z rozsądkiem. Oczywiście, jeśli nie chcecie korzystać z nowego ficzera, można go sprawnie w panelu wyłączyć.

Narzędzie do obsługi GIFów jest wierną kopią tego co już znacie chociażby z Messengera. Ikonka, słowo kluczowe i ot można pośmieszkować. Świetna opcja, pytanie tylko jak bardzo znowu odbije się na wydajności strony, która z niej korzysta?