(Świąteczne) reklamy warte obejrzenia - listopad 2015

(Świąteczne) reklamy warte obejrzenia – listopad 2015

Opublikowano 10.12.2015 10:11 Aktualizacja: 9.08.2016 13:44 -


Kolejny odcinek zestawienia reklam, na które warto zwrócić uwagę oglądając telewizję, czy surfując w sieci. Jako, że listopad to okres, w którym marki rozpoczynają swoje przedświąteczne kampanie, dziś propozycje właśnie o tej tematyce.

1. Coca-Cola
https://www.youtube.com/watch?v=It7TQhEa4X4

“Okres świąteczny uważam oficjalnie za rozpoczęty!” – głosiły internetowe memy zaraz po pojawieniu się tej reklamy. Osobiście nie wyobrażam sobie świątecznego czasu bez tej reklamy. Coca-Cola w tym roku wraca do korzeni, w reklamie znów pojawiają się słynne ciężarówki, które “wiozą radość” w rytm znanej chyba wszystkim piosenki “Coraz bliżej Święta” – tym razem w wykonaniu Margaret, z nieco zmienionym tekstem. Podoba Wam się?

2. Allegro

“Czego szukasz w Święta?” to świąteczna odsłona omawianej już kiedyś na łamach DailyWeb kampanii – “Czego szukasz?”. Tym razem spot pokazuje kolacje wigilijne wielopokoleniowej rodziny na przestrzeni 30 lat. Postanowiliśmy odwołać się do najlepszych wspomnień, jakie mamy na całe życie: z beztroskiego dzieciństwa, z dobrą atmosferą, prezentami i dobrymi emocjami polskiego domu, nawet wtedy, kiedy czasy nie były łatwe. Jeśli wywołamy uśmiech u widzów, to będzie nasz sukces – mówi Adam Szałamacha, group brand manager Allegro. Udało im się?

3. H&M

Twarzą świątecznej kampanii H&M została Katy Perry. Śpiewa w niej ona specjalnie przygotowaną na tę okazję piosenkę – “Every Day Is A Holiday”. Osobiście kampania ta nie przypadła mi się do gustu – tańczące wraz z wokalistką misie i inne bożonarodzeniowe symbole nie oddają klimatu, który starają się – według mnie – oddać inne tego typu reklamy. A jak Wy ją oceniacie?

4. Edeka

Choć to nie polska reklama, ale głośno było o niej w ostatnich dniach – nie mogło więc zabraknąć jej w zestawieniu. Niemiecka sieć hipermarketów Edeka przygotowała spot, który szybko zdobył miano “najbardziej wzruszającego spotu reklamowego tego roku”. W reklamie poznajemy historię starszego pana, który po raz kolejny dowiaduje się, że jego bliscy nie przyjadą na święta i znów spędzi je w samotności. Postanowił on podstępem zwabić rodzinę do domu – upozorował swoją śmierć. Nie ma co się oszukiwać – spot chwyta ze serce, osobiście kreacja bardzo mi się podoba.

5. John Lewis

https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=wuz2ILq4UeA

Kolejna propozycja pochodząca spoza granic Polski, jednak można na tę reklamę natrafić na YouTube. Świąteczna kampania brytyjskich domów towarowych porusza – podobnie jak Edeka – motyw samotności osób starszych. Genialne wykonanie i niesamowite emocje. Uświadomiłem sobie właśnie, że moją uwagę przyciągają smutne historie. A jak jest z Wami?

Która świąteczna reklama najbardziej przypadła Wam do gustu? Zachęcam do dyskusji w komentarzach.

PS Mikołaj 6 grudnia miał obfity worek?

Wieści z Rozładowani.pl