Surface Go 2 w sprzedaży. Mały laptop kusi ceną

Surface Go 2 w sprzedaży. Mały laptop kusi ceną

Opublikowano 12.05.2020 15:03 -


W Polsce można już zamawiać nowy tablet z ambicjami do bycia mini-laptopem – Microsoft Surface Go 2. Cena jest zaskakująco atrakcyjna.

Microsoft Surface Pro to wzór nowoczesnego laptopa, który firma Billa Gatesa forsuje już od ładnych kilku lat. Cechami wyróżniającymi tę serię są możliwość używania urządzenia jak tablet, obracana podkładka typu “kickstand”, wysokiej jakości wykończenie oraz specyfikacja pozwalająca na bezproblemową pracę biurową lub rozrywkę w domu.

Surface Go – alternatywa dla modelu Pro

Z kolei Surface Go to nieco mniejsza, bo 10,5-calowa, alternatywa dla modelu Pro. Pierwszy model pojawił się 2 lata temu, ale ostatnio Microsoft zaprezentował jego odświeżenie pod nazwą Surface Go 2.

Microsoft zainwestuje w Polsce ponad 4 mld zł!

Względem modelu z 2018 roku Microsoft Surface Go 2 na pierwszy rzut oka wyróżnia się przede wszystkim węższą ramką wokół ekranu. Kształt nie uległ jednak rewolucji, co przejawia się choćby w tym, że klawiatury z modelu 2018 będą pasowały do modelu 2020.

Microsoft deklaruje, że nowy Surface Go w niektórych wariantach jest nawet o 64% szybszy od poprzednika. Przewidywany czas pracy na baterii to 10 godzin. Do wyboru są wersje z procesorami Intel Pentium 4425Y lub Intel Core M3. Można także skonfigurować model z modułem LTE. W zależności od procesora możemy wybrać wersję z 4 lub 8 GB RAM oraz 64, lub 128 GB miejsca na dane. Pamięć można rozszerzyć dodatkowo przez kartę SD.

Ceny Microsoft Surface Go 2 zaczynają się już od 1999 zł. Nawet jeśli doliczymy do tego koszt klawiatury (449 lub 599 zł), to cena i tak jest atrakcyjna, jak na tak mobilny i dobrze wykonany komputer. Za najdroższy zestaw – z klawiaturą, modemem LTE, 8 GB RAM i dyskiem 128 GB – trzeba zapłacić w Polsce 4198 zł.

Wieści z Rozładowani.pl