Supreme to legendarna marka odzieżowa, dziś kolaboruje z dziesiątkami znanych firm i tworząca kolekcje wyjątkowych przedmiotów zdobionych ich logo. Nowy katalog jesień/zima 2019 oprócz kieliszków do szampana i złoconych hantli wprowadza również telefon z kategorii „featurephone”.

To tylko kopia urządzenia firmy Blu

Jeśli znacie produkty Supreme, to pewnie wiecie, że spora ich cześć to produkty innych firm udekorowane ich logiem. Może jestem niesprawiedliwy, bo wiele z nich powstało przy ścisłej współpracy i wyłącznie dla Supreme, ale tym razem tak nie jest.

Telefon Supreme Burner Phone to produkt stworzony przez firmę Blu. Mogliście się już spotkać z tą firmą, sprzedają budżetowe smartfony. W naszym kraju było o niej głośno, gdy jako jedna z nielicznych wprowadzała na rynek urządzenia z Windows Mobile, gdy ten już umierał.

Supreme Burner Phone

Supreme Burner Phone bazuje na modelu Zoey 2.4. To zwykły telefon typu Candybar o małym 2.4-calowym wyświetlaczu, obsługą sieci 3G, aparatem fotograficznym VGA (640 × 480 pikseli) oraz 128 MB pamięci wewnętrznej. Całe szczęście pamięć można rozszerzyć kartą pamięci.

Czerwony i czarny za tysiące dolarów?

Pewnie zastanawiacie się, ile będzie kosztował telefon z logiem Supreme. Jego wersja bezpośrednio od firmy Blu to koszt 33 dolarów. Na Amazonie można urwać jednak nawet 10 dolarów z tej ceny. Wiele serwisów twierdzi, że znając produkty odzieżowej firmy, cena telefonu może osiągnąć pułap nawet 1000 dolarów. Na pocieszenie w takim przypadku warto wspomnieć, że Supreme doda do zestawu kartę pamięci o pojemności 16 GB. Oficjalna cena nie została jeszcze jednak ogłoszona.

Moim zdaniem telefon będzie znacznie tańszy, niż wieszczą anglojęzyczne serwisy i jego cena nie przekroczy 60 dolarów. Były już przypadki, gdy Supreme rezygnowało z własnych dochodów dla wyższych idei. Bywało też, że sprzedawali sprzęt z minimalną marżą, jak powerbanki Mophie, droższe tylko o 10 dolarów względem normalnej wersji.