Pośród tych wszystkich, czasem bardzo powtarzalnych i męczących informacji, znajdują się często perełki, koło których nie uda się przejść obojętnie. Jedną z takich pozycji, którą odnalazłem w swoim czytniku w poniedziałkowy poranek, była bardzo interesujący zbiór grafik. Zostały one przygotowane przez artystę, który się nazywa Sacha Goldberger. Wszystkie te grafiki przedstawiają superbohaterów w nieco niecodziennym świetle. Któż będąc dzieckiem nie fascynował się przygodami Supermana, bohatera od pająków czy innymi? Moim faworytem, gdy byłem dzieckiem zawsze był Batman. Ot postać, którą teoretycznie najłatwiej przenieść do rzeczywistości, bez super mocy, ot wysportowany gość z całą masą gadżetów (jak prawdziwy geek!)

Cóż jednak niezwykłego we wspomnianych superbohaterach? Otóż są oni stylizowani według mody, która panowała w czasach Elżbietańskich. Całość absolutnie kapitalna i niebanalna i w sumie może i nie było by w tym wszystkim nic dziwnego, gdyby nie mały drobiazg.Okazuje się, że prace wykonane przez Pana Goldbergera, to nie wyjątkowe grafiki  – tylko pełnoprawne zdjęcia. Idąc dalej wszystkie te kostiumy są autentyczne. Jak dla mnie robi jeszcze większe wrażenie. Piękna plastyczność i kapitalny pomysł. Moimi zdecydowanymi faworytami są: Batman i Robin, mistrzostwo :-)

Na stronie autora znajdziecie więcej kapitalnych portretów i coś ekstra. Jedna z sekcji poświęcona jest tylko jego… babci, która ma zdecydowanie niebanalne fotografie. Pytanie które się nasuwa po ich obejrzeniu, kto jest bardziej szalony – fotograf czy jego babcia? Oceńcie sami :-)