Kolejny retro tytuł wpadł w kolekcjonerskie ręce! Tym razem w miniony weekend kopia „Super Mario 64” z 1996 r. została sprzedana za 1,56 miliona dolarów. Aukcja, podobnie jak w przypadku „The Legend of Zelda”, odbyła się na stronie Heritage Auctions.

Super Mario 64 najdroższą grą w historii!

Ten egzemplarz „Super Mario 64” został oceniony przez Wata Games na 9.8 A++ i jest to najwyższa nota dla gier z tej serii. Taka ocena oznacza, że gra jest w nieskazitelnym stanie – zupełnie jakby wczoraj, a nie 25 lat temu, opuściła fabrykę.

„Super Mario 64” było pierwszą grą 3D z tej serii wydaną na konsolę Nintendo 64. W roku premiery osiągnęła ogromny sukces. Kopia właśnie tego tytułu, nigdy nie rozpakowana, została sprzedana za ponad milion dolarów. To pierwszy taki znany przypadek na świecie gdy cena gry osiągnęła taki pułap.

Dla porównania, kopia „Super Mario Bros.” została sprzedana na tej samej stronie aukcyjnej w kwietniu tego roku za nieco ponad 600 tys. dolarów. Ta cena wydaje się być wyjątkowo niską w porównaniu do półtorej „bańki” za „Super Mario 64”.

Najpierw Zelda, teraz Super Mario

Ostatnie dni obfitowały w przełomowe dla rynku gier retro aukcje. Wcześniej, zanim „Super Mario 64” zostało sprzedane za rekordowe 1,5 mln dolarów, informowaliśmy o sprzedaży „The Legend of Zelda”. Egzemplarz z 1987 r. na konsolę Nintendo Entertainment System (NES) udało się sprzedać za niebagatelne 870 tys. dolarów.

The Legend of Zelda sprzedane za prawie 1 mln dolarów. To rekord w świecie gier