Sucuri SiteCheck - świetne narzędzie do skanowania strony WWW

Sucuri SiteCheck – świetne narzędzie do skanowania strony WWW

Opublikowano 24.08.2011 11:58 - 2


Przy ostatnich problemach z włamaniem na blog – właśnie to narzędzie okazało się być na wagę złota. Przypadkowo trafiłem na nie, kiedy poszukiwałem szczegółowych informacji nt. wirusa, którym moja instancja WordPress została zainfekowana. Narzędzie to, bezbłędnie określiło, które pliki wymagają uwagi, które z pewnością zawierają niechciany kod – dzięki czemu lokalizacja problemu była mocno ułatwiona.

Sucuri SiteCheck to doskonałe narzędzie do sprawdzenia swojej witryny czy przede wszystkim nie zawiera złośliwego kodu lub niechcianych pływających ramek z odwołaniem do zainfekowanej witryny. Prócz wszelkich znamion infekcji, narzędzie to poinformuje nas czy nasza strona znajduje się w kręgu witryn podejrzanych o posiadanie wirusa. Osobiście przypadło mi do gustu listowanie wszelkich IFRAME czy też skryptów JS dołączonych do kodu strony. W ten sposób łatwo dostrzec, które ramki czy biblioteki nie zostały dołączone przez nas.

Narzędzie z pewnością nie odnajdzie wszystkiego jednak jego aktualna baza i algorytm z pewnością posłuży niejednemu z Was, bezzwłocznie dodajcie to narzędzie do zakładek i raz na jakiś czas uruchamiajcie. Gdyby nie spadek oglądalności bloga – z pewnością nigdy bym nie doszedł, że mój WordPress został zainfekowany.

Sucuri SiteCheck

Wieści z Rozładowani.pl