Sublime Text 3.2 - zobacz, co nowego w aktualizacji

Sublime Text 3.2 – zobacz, co nowego w aktualizacji

Opublikowano 20.03.2019 10:57 -


Sublime Text staje się jednym z najbardziej popularnych edytorów. Chociaż sam siedzę w Atomie, to przyglądam się z zaciekawieniem, jak rozwija się ST. Jak się dzisiaj dowiedziałem, są osoby, które ciągle są przywiązane do Sublime i chwali się wiernych użytkowników. Teraz pojawiła się wersja 3.2 i niesie ze sobą kilka nowości.

Przede wszystkim pojawia się pełna integracja z Git. Oprócz tego producenci zapewniają dalej utrzymanie niesamowitych wyników, jeśli chodzi o szybkość narzędzia. Sublime Text nie muszę nikomu przedstawiać – to potężny kombajn, zapewniający szybkość i elastyczność przy budowaniu środowiska roboczego. Atutem jest auto uzupełnianie, a teraz jeszcze dochodzi integracja Git.

Co nowego w Sublime Text 3.2?

Twórcy programu wypuścili Sublime Merge, odpowiadający za wspomnianą integrację z Git. Zapewnia to doskonałą szybkość działania. Co więcej, dalej pozostaje bardzo intuicyjnym narzędziem. Interfejs został lekko zmodyfikowany. Teraz w pasku bocznym pojawia nam się wskaźnik Git, który informuje o zmienionych plikach.

sublime text

W pasku statusu zobaczymy informacje, ile jest oczekujących commitów, które możemy pobrać lub wypchnąć. Wystarczy kliknąć numerek, a Sublime Merge otworzy się i pozwoli nam wykonać odpowiednie ruchy. Zobaczymy tam zmodyfikowane pliki czy linie. Plusem jest właśnie informacja o zmienionych liniach w kodzie. Zielonym odcięciem oznaczone są dodane linijki, a na czerwono te usunięte.

Najważniejsze zmiany w Sublime Text 3.2

  • Pliki i foldery wyświetlają na bocznym pasku status Git
  • Pliki i foldery, oznaczone jako ignorowane, są wizualnie odznaczone
  • Pasek statusu pokazuje bieżący branch i liczbę modyfikacji
  • Dodano polecenia, aby otworzyć repozytorium czy zobaczyć historię plików w Sublime Merge
  • Możemy modyfikować motywy, aby wyświetlać paski boczne
  • W ustawieniach możemy wyłączyć integrację Git
  • Specjalnie stworzona biblioteka Git pozwala osiągać wysoką wydajność przy odczycie plików
  • Wsparcie dla Mac OS Mojave

Przyznaję, że nowości w edytorze sprawiły, że zainstalowałem ponownie Sublime Text. Czy powróci do moich łask? Mam nadzieję, że będzie miał ku temu porządne argumenty. Pełna lista zmian znajduje się na stronie producenta.

Wieści z Rozładowani.pl