Sublime Text 3.2 - zobacz, co nowego w aktualizacji

Sublime Text 3.2 - zobacz, co nowego w aktualizacji

Opublikowano 20.03.2019 10:57 -


Sublime Text staje się jednym z najbardziej popularnych edytorów. Chociaż sam siedzę w Atomie, to przyglądam się z zaciekawieniem, jak rozwija się ST. Jak się dzisiaj dowiedziałem, są osoby, które ciągle są przywiązane do Sublime i chwali się wiernych użytkowników. Teraz pojawiła się wersja 3.2 i niesie ze sobą kilka nowości.

Przede wszystkim pojawia się pełna integracja z Git. Oprócz tego producenci zapewniają dalej utrzymanie niesamowitych wyników, jeśli chodzi o szybkość narzędzia. Sublime Text nie muszę nikomu przedstawiać – to potężny kombajn, zapewniający szybkość i elastyczność przy budowaniu środowiska roboczego. Atutem jest auto uzupełnianie, a teraz jeszcze dochodzi integracja Git.

Co nowego w Sublime Text 3.2?

Twórcy programu wypuścili Sublime Merge, odpowiadający za wspomnianą integrację z Git. Zapewnia to doskonałą szybkość działania. Co więcej, dalej pozostaje bardzo intuicyjnym narzędziem. Interfejs został lekko zmodyfikowany. Teraz w pasku bocznym pojawia nam się wskaźnik Git, który informuje o zmienionych plikach.

sublime text

W pasku statusu zobaczymy informacje, ile jest oczekujących commitów, które możemy pobrać lub wypchnąć. Wystarczy kliknąć numerek, a Sublime Merge otworzy się i pozwoli nam wykonać odpowiednie ruchy. Zobaczymy tam zmodyfikowane pliki czy linie. Plusem jest właśnie informacja o zmienionych liniach w kodzie. Zielonym odcięciem oznaczone są dodane linijki, a na czerwono te usunięte.

Najważniejsze zmiany w Sublime Text 3.2

  • Pliki i foldery wyświetlają na bocznym pasku status Git
  • Pliki i foldery, oznaczone jako ignorowane, są wizualnie odznaczone
  • Pasek statusu pokazuje bieżący branch i liczbę modyfikacji
  • Dodano polecenia, aby otworzyć repozytorium czy zobaczyć historię plików w Sublime Merge
  • Możemy modyfikować motywy, aby wyświetlać paski boczne
  • W ustawieniach możemy wyłączyć integrację Git
  • Specjalnie stworzona biblioteka Git pozwala osiągać wysoką wydajność przy odczycie plików
  • Wsparcie dla Mac OS Mojave

Przyznaję, że nowości w edytorze sprawiły, że zainstalowałem ponownie Sublime Text. Czy powróci do moich łask? Mam nadzieję, że będzie miał ku temu porządne argumenty. Pełna lista zmian znajduje się na stronie producenta.

Jesteśmy na #IFA2019 - zobacz naszą relację