Stwórz własną mini grę dzięki Lego i Unity - nie musisz programować!

Opublikowano 27.10.2020 15:31 -


Takie akcje to ja lubię - Lego i Unity nawiązali właśnie współpracę i stworzyli specjalne samouczki dla wszystkich, którzy chcą zrobić własną grę. Nie będzie to oczywiście pełnoprawna część serii Lego, ale przygoda może być niesamowita.

Jeśli zatem planowaliście poznać Unity i zacząć tworzyć przygodówki, to jest to idealna opcja dla Was. LEGO Microgame dostępne jest pod tym adresem, a przygodę można zacząć od ręki.

Wiele funkcji dostępnych jest bez programowania, wystarczy nasza wyobraźnia, aby stworzyć naprawdę ciekawe przygodówki:

  • Klocki LEGO Behavior Bricks - „inteligentne” klocki, które po połączeniu generują akcje
  • Minifigurki LEGO, które potrafią biegać, skakać i salta
  • Drzewa, rośliny, złe gnomy, ogrodzenia i ściany do zbudowania
  • Możliwości zastawiania pułapek, takie jak eksplodujące przeszkody
  • Odznaki za wygraną i przegraną

Udostępnij swoją grę

Jeśli uda Wam się stworzyć naprawdę fajną przygodę, to możecie ją pokazać znajomych. Nie potrzebujemy tutaj żadnego renderowania itd, wystarczy kilka kliknięć i gra trafi do naszych znajomych.

Jak zacząć?

Jeśli nie mieliście do tej pory do czynienia z Unity, to wystarczy przejść na tę stronę, na górze kliknąć "Get Started" i tam rozpoczniemy naszą przygodę.

Jeśli natomiast bawiliście się już wcześniej w programowanie, to odpalamy Unity Hub, a tam w sekcji "Nauka" znajdziemy Lego Microgame.

Warto pobawić się tego typu rozwiązaniami, bo może akurat odkryjemy w sobie jakieś zdolności? Jeśli nie my, to być może zainspirujecie swoje pociechy? Odpalajcie Unity i miłej zabawy!

źródło: unity3d.com

Wieści z Rozładowani.pl