Stwórz GIF z każdego materiału, który jest na Youtube

Stwórz GIF z każdego materiału, który jest na Youtube

Opublikowano 17.08.2014 19:54 - 1


Nie zastanawialiście się nigdy skąd biorą się te wszystkie zabawne gify w sieci? Ktoś musi je odpowiednim narzędziem przygotować, najczęściej wyciągając wybrany fragment z youtube. Z pewnością są jakieś specjalne programy, zapisujące materiały z YT a następnie zamieniające fragmenty na format .GIF. Jakkolwiek się to odbywa z pewnością wymaga poświecenia chwili czasu.

Okazuje się że sprawa jest banalnie prosta i wcale nie potrzeba specjalistycznych narzędzi. Wystarczy Wam świadomość istnienia bardzo interesującego serwisu. Co ciekawe pozwala on na przerobienie każdego materiału, który znajduje się na YT. Poniższy gif powinien Wam wszystko wyjaśnić:

gif1

Oglądając wybrany materiał video, wystarczy że w pasku adresu dopiszesz fragment gif przed nazwą youtube. Otworzy się serwis, który pozwoli wybrać Ci na wskazanie fragmentu materiału, który chcesz przerobić na format gif. Wystarczy dodać nazwę pliku i zatwierdzić. Ot wszystko. Genialne w swojej prostocie, prawda?

Tutaj macie prosty przykład kapitalnej piosenki Radiohead – Lotus Flower w powyższym formacie.

Oczywiście serwis nie jest własnością Youtube, a ot osobnym niezależnym projektem. Od teraz możecie urozmaicić rozmowy na wszelkiej maści komunikatorach, ulubionym fragmentem filmu, teledysku czy serialu w postaci formatu .GIF, enjoy ;-)

Wieści z Rozładowani.pl