Strumieniowe przesyłanie gier dzięki PlayGalaxy Link

Strumieniowe przesyłanie gier dzięki PlayGalaxy Link

Opublikowano 29.11.2019 7:56 -


O strumieniowym przesyłaniu gier między urządzeniami jest bardzo głośno w ostatnim czasie. Głównie za sprawą Google Stadia, które zadebiutowało kilkanaście dni temu w 14 krajach i cieszy się dość sporym zainteresowaniem. Mimo to nadal poszukiwane są darmowe sposoby na udostępnianie aplikacji, spełniające potrzeby graczy.

Samsung postanowił wyjść im naprzeciw i stworzył PlayGalaxy Link – usługę strumieniową, dostępną w sklepie Galaxy Store. Dzięki temu użytkownicy Galaxy Note 10, Fold, S10 oraz innych flagowców będą mogli zabrać ze sobą ulubioną grę na PC w daleką podróż. Jak ma to wyglądać w praktyce oraz jakie smartfony znajdą się na liście?

PlayGalaxy Link, czyli nowa usługa od Samsunga

Strumieniowe przesyłanie bibliotek gier na inne urządzenia z poziomu komputera powoli dominuje branżę. Samsung przy pomocy swojej usługi zamierza przenieść świat gamerski do zupełnie innej rzeczywistości. Wszystko za sprawą PlayGalaxy Link, która przypomina w pewnym stopniu Steama i będzie działała na podobnej zasadzie. Aby uzyskać dostęp do zainstalowanych aplikacji z poziomu smartfona, należy mieć zainstalowany panel klienta na obu urządzeniach. Wtedy, niezależnie od miejsca, przy pomocy sieci można się połączyć z komputerem i kontynuować rozgrywkę od ostatniego zapisu gry. Na szczęście Samsung nie przewiduje ograniczeń jedynie do sieci WiFi — przy pomocy danych mobilnych również będzie można korzystać z przesyłania strumieniowego.

Pojawiły się plotki, jakoby PlayGalaxy Link było już wcześniej dostępne w wersji beta na takie urządzenia jak Samsung Galaxy S10, S10e, S10 Plus oraz S10 5G od kwietnia. Teraz nową aplikację mogą znaleźć już posiadacze Galaxy Fold, Note 10, S9 oraz S9+, a kolejna grudniowa aktualizacja obejmie również Galaxy A90.

PlayGalaxy Link

Aby komfortowo grać na telefonie, na pewno niezbędny okaże się pad z łącznością bezprzewodową. Najważniejsze jednak, by zadbać o odpowiedni sprzęt oraz dostęp do Internetu, jaki pozwoli na strumieniowe przesyłanie gier przy pomocy PlayGalaxy Link bez najmniejszych problemów z transmisją. Co Wy sądzicie na ten temat? Jeśli będziecie korzystać z nowej usługi Samsunga, to koniecznie dajcie znać, jak się sprawuje.

Źródło: News Samsung

Wieści z Rozładowani.pl