Strona Marka Zuckerberga na Facebooku zostanie usunięta w niedzielę – zapowiada haker

Strona Marka Zuckerberga na Facebooku zostanie usunięta w niedzielę – zapowiada haker

Opublikowano 30.09.2018 20:48 -


Jeden z najbardziej znanych tajwańskich hakerów opublikował na swoim FP informację, że w niedzielę włamie się na konto pomysłodawcy Facebooka i je usunie. Wydarzenie ma być transmitowane na Facebooku na żywo.

Chang Chi-juan, bo tak nazywa się haker, jest wymieniany jako "Special Contributor" w hali nagród dla graczy Line Corp. 2016 r. Krąży też plotka, że został pozwany przez firmę obsługującą lokalny transport publiczny za włamanie się do systemu przewoźnika i kupienie biletu na przejazd (równowartość takiego biletu to 3 centy amerykańskie).

Nastolatek zhakował Apple

Haker opublikował również zrzuty ekranu z odpowiedzi Facebooka na jego raporty o błędach. Same zrzuty ekranu były efektem zachęty wystosowanej przez FB, by zgłaszać wszelkiego rodzaju problemy techniczne. Miało być to doceniane przez giganta mediów społecznościowych – cokolwiek to znaczy. Chang pisał też o tym, jak zarabiać na hakingu.

Jeżeli się powiedzie, nie będzie to pierwszy udany atak na konto Zuckerberga. W 2011 doszło już bowiem do podobnego incydentu – hakerowi udało się nawet opublikować post w imieniu pomysłodawcy Facebooka. Czy Chang również wykona swój plan, przekonamy się już w niedzielę około północy (według naszego czasu).

Wieści z Rozładowani.pl