Strona, którą zobaczysz tylko będąc offline

Strona, którą zobaczysz tylko będąc offline

Opublikowano 15.09.2017 9:04 Aktualizacja: 3.10.2017 9:39 - 3


…za pierwszym razem nie uwierzyłam. Zamknęłam stronę, ale po kilku chwilach myśl wróciła niczym bumerang. Wszystko to za sprawą Johna Grubera, założyciela bloga Daring Fireball, który na swojej stronie polecił czytelnikom https://chris.bolin.co/offline/.

Po wejściu na witrynę pojawia się poniższy komunikat:

Początkowo nie chciałam odłączać Internetu, czułam się z tym faktem niekomfortowo, ale w końcu zwyciężyła ciekawość. Kiedy już to zrobiłam, moim oczom ukazał się niezbyt dugi tekst. Zapowiedziany był na 2 minuty czytania. To nie dużo, pomyślałam.

Tekst jest manifestem napisanym przez Chrisa Bolina. Pisze on o pojęciu produktywności pokazując, że dzięki odłączeniu Internetu człowiek traci z oczu dystraktory, które w naturalny sposób odciągały go od pracy. W świecie, w którym jesteśmy atakowani przez kolejne powiadomienia: Facebook, Google, Slack, Instagram brakuje czasu na refleksję nad tym jak bardzo rozprasza to naszą uwagę odciągając od spraw naprawdę ważnych.

Autor gdyba, pokazuje przyszłość nad którą warto się zastanowić. Jego zdaniem każdy, chociaż na chwilę, powinien być offline. Bez skakania od jednego do drugiego artykułu i gonienia podkreślonych linków. Chodzi o bycie tu i teraz, ciałem
i umysłem i skupianie się tylko na tej treści, którą ma się przed oczami. Ile tekstów umknęło Wam w ten sposób, że postanowiliście przejść z nich do innych stron,
a poźniej zapominaliście skąd tak naprawdę przyszliście?

Eksperyment spełnił swoje zadanie – skłonił mnie do zastanowienia się nad tym ile tak właściwie czasu spędzam online, jak wiele przez to umyka i dlaczego tak bardzo  ludzie boją się być off. Może i nie czułam się najbardziej komfortowo odłączając na te kilka minut Internet, ale taki prosty eksperyment dał mi o więcej niż się spodziewałam, a ten tekst…powstał offline. A Wy, macie odwagę odłączyć Internet?

Wieści z Rozładowani.pl