Ciągłe powtarzanie, że u nas to prawdziwych promocji nie ma, w porównaniu do tego, co dzieje się w USA, to ponury komunał, ale bardzo prawdziwy. Na całe szczęście i w naszym pięknym kraju można złapać interesującą promocję, chociażby słuchawki Sony WH-1000xm3, która Wam ostatnio prezentowałem na DailyWeb za niecałe 1000zł. Doskonały moment, by kupić je w naprawdę przyzwoitej cenie, ja właśnie tak kupiłem poprzednią generację 2 lata temu i do tej pory jestem bardzo zadowolony.

Niestety złych praktyk nie brakuje, by nakłonić do zakupu na fałszywą promocję. Mechanizm jest dość prosty. Otóż niektóre sklepy internetowe na chwilę przed Czarnym Piątkiem zawyżają ceny swoich produktów, by w trakcie święta wyprzedaży obniżyć je z impetem. Na szczęście są sposoby, by sprawnie sobie z tym poradzić. Pierwszym z nich są porównywarki internetowe. Właściwie każda z nich ma możliwość prześledzenia historii ceny produktu, kiedy to jesteście w stanie zweryfikować, jak wyglądała ona w ciągu ostatnich tygodni/miesięcy.

Zrzut ekranu 2019 11 25 o 20.24.18

Drugim sposobem jest serwis fakefriday.org, który robi dokładnie to samo, ale w całości poświęcony jest temu konkretnemu zadaniu. To znaczy, że w praktyce po podaniu nazwy produktu, pokaże Wam historie cen wybranego przedmiotu na przestrzeni czasu i… w różnych sklepach.

Sposób działania jest dość prosty i jak podaje autor, stworzył bota, który gromadził ceny popularnych produktów na przestrzeni ostatnich miesięcy. Wedle moich testów działa on dość sprawnie i pokazywał wszystkie produkty, o które odpytywałem. Sposób prezentacji jest być może mało przyjemny (przydałby się wykres, który na pewno byłby przyjemniejszy dla oka), ale oczywiście to tylko opakowanie.

Gorąco Wam go polecam, pamiętajcie, by weryfikować wszystkie okazjonalne ceny, jeśli oczywiście tylko się da.

[button text=”Zobacz Fake Friday” link=”https://fakefriday.org” size=”big” color=”blue”]


Przy tej okazji przypominam, że już w środę startujemy z naszym katalogiem ofert Black Friday 2019, a Wy macie już ostatnią chwilę, by zgłosić do niego swój produkt lub usługę!