Strona do podglądania sąsiadów i niezależnego dziennikarstwa

Opublikowano 29.11.2017 22:11 -


W internecie można znaleźć wiele rzeczy. Dziwnych rzeczy. Często mogą być to perełki, które dopiero czekają na odkrycie. Równie często może jednak to być wideo czyjegoś kota, który akurat... je swoją porcję karmy.

W tytule nie chodzi mi o serwis, który pozwoli Ci podłączyć się do niezabezpieczonej kamery kogoś w okolicy. Takie też istnieją. Dziś jednak chciałbym wam dać link, który zapewne użyjecie tylko raz, ale warto. Według mnie to jeden z tych bezużytecznych serwisów, o których się szybko zapomina, ale dowiadując się o nich przez nasze myśli przebiega ciche "wow" lub "hmmmm".

Natrafiłem niedawno na bardzo prostą stronę: wyszukującą filmiki na YouTube nagrane w okolicy punktu, który wskażemy. Chyba nie trzeba mówić, że działa to na zasadach geotagów itp.

Jeśli nie wiedziałeś, a cenisz sobie prywatność, to kasuj dane lub zablokuj ich zapisywanie w urządzeniu, którym zapewne jest smartphone.

Na stronie tego projektu open-source możemy przeczytać, że wykorzystuje API YouTube oraz Google, a to raczej nie jest zaskoczenie, oraz że powstał w celu znalezienia lokalnego dziennikarstwa w okolicy.

dwex

Znalazłem jeden ciekawy kanał używając tego narzędzia. A Ty?

 Zobacz Geo Search Tool

Wieści z Rozładowani.pl