Streamingowanie muzyki na yt już dostępne!

Streamingowanie muzyki na yt już dostępne!

Opublikowano 22.05.2018 8:57 -


W nowościach czas na YouTube, który w ostatnim czasie zaczął wprowadzać całkiem sporo bardzo ciekawych nowości! Już jutro kolejna z nich – mieszkańcy wybranych krajów będą mogli z niej skorzystać zarówno w wersji darmowej, jak i premium.

YouTube Music, bo tak nazywa się funkcja wchodzi lada moment. Youtube zaprezentuje płatną usługę premium.

Co nas czeka wewnątrz aplikacji?

YouTube Music zawiera dodatkowe funkcje, jak na przykład: spersonalizowane listy odtwarzania oparte o historię odtwarzań na naszym kanale, zaawansowaną wyszukiwarkę, która pozwoli wyszukiwać utwory nawet bez znajomości ich tytułu oraz spersonalizowany ekran główny dostosowujący się indywidualnie do preferencji użytkownika. Gigant zamierza też uruchomić odświeżoną wersję usługi YouTube Red, która teraz nazywała się będzie YouTube Premium.

Ile zapłacimy?

Usługa YouTube Music w wersji z reklamami będzie dostępna za darmo. Opcja bez reklam będzie nas kosztować 9,99 $ miesięcznie, co daje około 50 zł. Za 2 $ więcej zyskamy: odtwarzanie w tle, brak reklam we wszystkich serwisach YouTube’a, a także dostęp do oryginalnych kanałów.

Jakie kraje skorzystają z nowych funkcji?

USA, Australia, Meksyk i Korea Południowa. W kolejnych tygodniach ma trafiać do innych krajów. Wiemy również, że funkcja trafi również do Polski – nigdzie nie ma jednak informacji kiedy to dokładnie nastąpi.

Czy to się uda?

Nie będzie to pierwsza próba Google –  w 2011 roku powstało Google Play Music, które nigdy nie zyskało popularności w porównaniu z pozostałymi muzycznymi gigantami. W 2014 z kolei mieliśmyYouTube Music Keydzięki któremu za opłatą można było oglądać klipy bez reklam. To również nie przyniosło wymiernych korzyści i po dłuższym czasie YouTube pozwolił, by działo się tak w przypadku każdego filmu.

Wieści z Rozładowani.pl