Streaming od założyciela Discovery. Tysiące filmów i seriali dokumentalnych za - 3$!

Streaming od założyciela Discovery. Tysiące filmów i seriali dokumentalnych za - 3$!

Opublikowano 5.04.2019 10:08 -


Streaming od założyciela sieci Discovery Channel. Serwis dający dostęp do tysięcy filmów oraz seriali dokumentalnych za bezcen - 3$ na miesiąc.

Przeprowadziłem wśród naszego zespołu redakcyjnego szybką ankietę i wyszło mi, że jako jedyny nie korzystam z Netflixa i/lub HBO Go. O popularności dwóch wymienionych serwisów nie ma nawet co dyskutować. Ja jednak się w nich nie odnalazłem. Nie korzystałem z nich regularnie, a gdy to robiłem, popadałem w ekstremum i maniaczyłem jeden odcinek za drugim. Od dawna miałem jednak wrażenie, że mogę zagospodarować ten czas lepiej.

Należę do tych ludzi, dla których w telewizorze jedynymi kanałami, które mnie interesowały, były te z rodziny Discovery i pokrewne. To raczej nie chwilowe upodobanie, mam tak już od wielu lat. Discovery u mnie mogłoby lecieć 24/7 i zawsze znajdę tam dla siebie coś interesującego. Czy to jak to jest zrobione, czy Złomowisko PL, którego jestem wielkim fanem. Do tego stopnia, że ten mem mnie śmieszy:

Ogromnym minusem Discovery jest ilość powtórek, które są tam puszczane. No i reklamy, ale tego nie przeskoczysz. Od jakiegoś czasu natykając się na odcinek, który widziałem już 5 razy, pod nosem marudziłem sobie o tym, jak fajnie byłoby mieć VOD z produkcjami Discovery lub podobnymi.

Generalizując, mógłbym swoje preferencje co do konsumowanego contentu zawrzeć w jednym słowie: ciekawość.

Jeśli masz podobnie i godzinami mógłbyś słuchać/oglądać o tym, w jaki sposób działa świat i ludzie to całkiem możliwe, że znalazłem coś, co może Cię zainteresować i choć trochę zaspokoić głód poznawania i rozumienia.

Serwis streamingowy od twórców sieci Discovery Channel — Curiosity Stream. Nazwa już po przetłumaczeniu na polski jest dla mnie łakomym kąskiem. Strumień ciekawości.

alternatywa dla netflix i hbo go

Na chwilę obecną serwis ma ponad 2400 dokumentów w swojej bazie. Dostęp do niego jest płatny. Cennik jest dość prosty.

Jeśli interesuje nas jakość HD, to możemy płacić 2.99$/miesiąc lub 19.99$/rok.
Jeśli zaś chcemy mieć wrażenia w 4K, to wtedy liczyć musimy się z cenami 9.99$/miesiąc oraz 69.99$/rok.

Jak dla mnie 1920x1080 jest całkowicie wystarczające. Jest opcja darmowego dostępu na 7 dni oraz trick na rozszerzenie tego czasu za darmo do 37 dni, ale o tym później ;)

Serwis posiada swoją aplikację umożliwiającą oglądanie filmów na telefonach oraz tabletach. Muszę jednak przyznać, że daleka droga przed nimi, zanim dojdą do poziomu Netflixa. Mają kilka problemów drażniących mniej lub bardziej. Na przykład to, że gdy zablokujemy telefon bądź wrzucimy aplikację w tło resetuje nam się film który oglądaliśmy i nie zawsze zapisze, w którym miejscu skończyliśmy. Nie ma możliwości pobrania na urządzenie i wiele innych drobnych, ale czasem denerwujących niedociągnięć. Jeśli chodzi o wersję webową, to nie zauważyłem nic, co by mnie irytowało.

Oglądnąłem już kilka produkcji. Sporo z nich znajdziemy tylko w tym serwisie, ponieważ są to ich własne filmy. Pomimo stworzenia tej platformy przez twórcę Discovery Channel nie znajdziemy tu produkcji z tej sieci telewizyjnej. A szkoda. Ponoć nie można mieć wszystkiego.

Darmowy miesiąc

Wspomniałem wcześniej, że serwis daje nam możliwość darmowego testowania platformy przez tydzień. Można ten okres rozszerzyć o dodatkowy miesiąc korzystając z reflinka znajomego. Poniżej znajdziesz mój reflink. Co ma z tego polecający? To samo — dodatkowy miesiąc za darmo. Można powiedzieć, że sytuacja Win-Win.

Jeśli więc jesteś osobą zainteresowaną tego typu contentem, myślę że warto sprawdzić Curiosity Stream. Nie ma też co ukrywać, że opłata rzędu 2.99$/miesiąc nie jest duża. No cóż — wiedza ostatnimi czasy jest dość tania w porównaniu do rozrywki :)

 Sprawdź Curiosity Stream

Wieści z Rozładowani.pl