Streaming gier komputerowych to jedna z najpopularniejszych aktywności. Szczególnie wśród młodzieży. Ja kompletnie nie rozumiem tego fenomenu. Nigdy specjalnie nie przepadałem za oglądaniem jak gra inna osoba. Dlatego tym bardziej byłem ciekawy Ripsaw HD od Razera, do streamowania gier.c

Najwyraźniej ta forma zabawy nie jest skierowana do mnie i nie czuję się z tego powodu gorszy. Zresztą, gdybyście trochę poszperali w Sieci, to na pewno trafilibyście na moje wideo recenzje gier, o czym już ostatnio wspomniałem. Dzisiaj chciałbym Wam przybliżyć pewne urządzenie. Nowość, która pojawiła się w ofercie firmy Razer.

Ripsaw HD – z czym to się spożywa?

Jednak najpierw zastanówmy się, czego potrzebuje osoba, która chce postawić pierwsze, nieśmiałe kroki w świecie streamingu. Na pewno niezłego komputera. Przechwytywanie obrazu potrafi zeżreć zasoby i spowolnić działanie gry. Od razu podpowiem, że odbiorcy nie przepadają za lagującym graniem. Potrzebny jest niezłej jakości mikrofon. Ważna sprawa! Warto pamiętać o tym, że są osoby, dla których streamy, to takie podcasty. Puszczają sobie w tle i słuchają tego, co ma do powiedzenia prowadzący, dlatego jakość dźwięku jest istotna. Kamerka internetowa? Czemu nie! Dobrze jest dać się poznać. Zobaczcie. O mikrofonie pisał dla Was Sebastian. Był to Razer Siren X. Ja pochyliłem się nad kamerką Razer Kiyo. A dzisiaj chciałbym podzielić się wrażeniami z korzystania z urządzenia o nazwie Ripsaw HD. Jest to nowość w ofercie Razera, znanego i cenionego producenta sprzętu gamingowego.

Monetyzacja gier? Najlepiej zrobić to już w trakcie projektowania

Te trzy urządzenia wchodzą w skład zestawu streamera. Dlatego pozwoliłem sobie ponagrywać trochę gier. Ripsaw HD to urządzenie, które przechwytuje obraz z ekranu komputera, wystarczy je podpiąć za pomocą kabla HDMI. Komunikuje się za pomocą portu USB. Instalacja? Żadnych problemów. Podłączyłem to małe zgrabne pudełeczko i od razu dogadało się z moim komputerem na Windowsie 10. Uruchomiłem program do przechwytywania obrazu, zdecydowałem, że chcę zbierać obraz zewnętrznego urządzenia, kliknąłem „nagrywa” i został stworzony plik. A w nim czarno, zero jakiekolwiek obrazu. Tutaj uwaga do osób, które korzystających ze zintegrowanych kart.

Giereczkowa porażka roku

Sprawdźcie, z której chcecie nagrywać. W moim przypadku wystarczyło zmienić ustawienia w programie i wszystko działało tak, jak powinno. Nagrywałem „Northgard” oraz „Sea of Thieves”. Spędziłem 30 minut w każdym z tych tytułów. Materiał nigdzie nie przerywał, nie zauważyłem żadnych spadków w wydajności komputera. Gry działały płynnie, zero przycinek. Nigdy wcześniej nie interesowałem się takimi urządzeniami. I przyznam szczerze, że po spędzeniu tygodnia z Ripsaw HD, gdybym wciąż nagrywał wideo recenzje, to rozważyłbym zakup. Jest ładnie wykonanie, dobrze działa i spełnia swoje zadanie. Czego chcieć więcej?

IMG 0416

Zestaw streamera od Razera to świetne, ciekawe rozwiązanie. Dobry prezent dla kogoś, kogo interesuje nagrywanie gier, tworzenie samouczków z Unity3D lub innych materiałów wideo. Ta kamera jest niezła, więc sądzę, że spokojnie można ją wykorzystać do vlogów. Tylko o jednym trzeba pamiętać! Kiyo, Ripsaw HD oraz Siren korzystają z portów USB. Aby podłączyć cały zestaw, koniecznie jest posiadanie trzech wolnych wyjść. Myślę, że przy zakupie zestawu warto także rozważyć jakiś USB hub. Dla pewności, że będzie się posiadało wystarczającą liczbę wolnych slotów.

Jako ktoś, kto kiedyś bawił się wideo recenzjami, gorąco polecam ten zestaw. Moim zdaniem warto się nim zainteresować.