Czy ktoś się spodziewał, że może być inaczej? Ta produkcja to ogromny sukces kasowy, chociaż formuła coraz bardziej powtarzalna. Nie przeszkadza mi to w żadnym wypadku, a serial zwyczajnie daje genialną dawkę rozrywki, oczywiście bardzo często puszczając naiwne oczko.

Wiele na temat tego serialu zostało już powiedziane na łamach DailyWeb, ale klimat tej produkcji jest naprawdę wyjątkowy. Wszystkie te stroje, auta czy styl życia wyciągnięty wprost z bogatych, amerykańskich lat 80-tych. Genialna muzyka i fabuła, która mimo swojej dużej naiwności, potrafi trzymać w napięciu. Ten serial to po prostu kawał doskonałej rozrywki, nieważne czy jesteś nastolatkiem, czy starym gościem jak ja. Tym bardziej się cieszę, co prawda na formalizm, ale na zapowiedź czwartego sezonu. Polski Netflix nawet przygotował krótkie video.

R E K L A M A

Niech Was jednak nie zwiedzie genialna czołówka, bo na samym końcu prawdziwy Sneak Peek. Dowiadujemy się z niego, w postaci lakonicznego komunikatu, że akcja nowego sezonu nie będzie działa się w Hawkins. To ma naturalnie sens, patrząc na zakończenie poprzedniego sezonu. Niestety żadnych dat nie podano, ale najpewniej przyjdzie nam poczekać do drugiej połowy przyszłego roku (sezon 3 został opublikowany na początku lipca).

„Ogromnie się cieszymy, że możemy kontynuować naszą współpracę z Netflix. Ted Sarandos, Cindy Holland, Brian Wright i Matt Thunell podjęli spore ryzyko, dając szansę nam i naszemu projektowi, co nieodwracalnie odmieniło nasze życie. Od pierwszego spotkania, na którym przedstawiliśmy swój pomysł, po ukazanie się Stranger Things 3 cały zespół Netflix robił wszystko, aby zapewnić nam odpowiednie wsparcie, przewodnictwo i swobodę twórczą, o której zawsze marzyliśmy. Nie możemy się już doczekać chwili, gdy będziemy mogli dzielić się z Wami kolejnymi opowieściami. Oczywiście zaczniemy od powrotu do Hawkins!”

Czekamy z niecierpliwością!