Stories opanowały media społecznościowe. Funkcja, która najpierw pojawiła się na Snapchacie podbiła serca użytkowników. Zapragnął ją mieć na swoich platformach Mark Zuckerberg. Dlatego też nie trzeba było długo czekać, aby Stories pojawiły się na Instagramie i Facebooku. Nawet WhatsApp umożliwia publikowanie relacji. W ostatnim czasie format ten trafił również na strony internetowe oparte na WordPressie. Umożliwił to Google, dzięki swojej nowej wtyczce, a my na DailyWeb dość szeroko ją omawialiśmy. Co ciekawe, nawet LinkedIn zapowiedział wdrożenie Stories dla swoich użytkowników. Myślałem, że na tym się zakończy, ale nie. Stories pojawią się na Slacku i nie tylko one.

Stories na Slacku

Slack, czyli komunikator przeznaczony dla pracy zespołowej, zostanie wyposażony w nowe formy nawiązywania kontaktu z pozostałymi członkami kanałów. Jedną z nich będzie Stories, o czym Slack informuje na swoim blogu. Tym samym Stories mają być wykorzystane przez użytkowników do aktualizowania stanu prac, projektów, czy też przekazywania ważnych komunikatów. Przypominać to może codzienne bądź cotygodniowe spotkania, w których trakcie uczestnicy projektu zdają relację z postępów, a także planują dalszą pracę. W ten sposób Slack chce pomóc w komunikacji zespołowej w trakcie pandemii koronawirusa i przejściu na pracę zdalną. I to jakoś do mnie bardziej przemawia, niż pojawienie się Stories na LinkedIn.

Rozmowy audio na Slacku

Oprócz tego Slack chce wdrożyć funkcję podobną do grupowego połączenia audio. W ramach kanałów może toczyć się połączenie audio między użytkownikami.

Zobacz także: Jak usunąć konto na Instagramie?

Można do niego przystępować w dowolnym momencie i spontanicznie rozpoczynać rozmowę, do której dołączą pozostali uczestnicy kanału. Slack porównuje tę funkcję do rozmów, które często odbywały się na korytarzach firm, kiedy to powstawać mogło wiele nowych ciekawych pomysłów. Ponadto, jako przykład wykorzystania tej funkcji, podaje konieczność uzyskania szybkiej odpowiedzi na ważne pytanie.

Źródło: Slack